«Від аптечок до сухих супів»: у Кропивницькому відбувся волонтерський ярмарок крафтових виробів

  • 18 серп. 2023 15:14
  • 3321
    • Новина «Від аптечок до сухих супів»: у Кропивницькому відбувся волонтерський ярмарок крафтових виробів Ранкове місто. Кропивницький

    У центрі Кропивницького волонтери з усієї області зібралися на крафтовий ярмарок. Мета збір грошей для ЗСУ та презентація своїх виробів. Подібний ярмарок проводять уже вдруге. Що можна було придбати під час заходу, читайте у нашому матеріалі.

    18 серпня у Кропивницькому на площі перед міською радою відбулася виставка – ярмарок «Волонтерський крафт». 14 волонтерських центрів, які працюють у різних районах Кіровоградської області та допомагають ЗСУ, представили свою продукцію. Варто зазначити, що чимало волонтерських спільнот із початком повномасштабного вторгнення створили потужні виробничі цехи, де шиють, сушать, варять, печуть, в'яжуть. Вони організували власні мікропідприємства, де налагодили виготовлення необхідних для фронту речей.

    «Волонтери Новомиргорода» привезли на ярмарок домашні смаколики, сухі супи, прикраси, також представили продукцію власного швейного цеху. Так, волонтери налагодили виробництво розгрузок, плитоносок, підсумків, аптечок, баулів, рюкзаків та спальників для військових. 

    Олена Лукомська демонструє новинку, яку почали відшивати місяць тому експериментальну модель зимового спального мішка: 

    «Він дуже тонкий, адже для пошиття беремо якісну підкладку. Хлопцям буде зручно, адже спальник добре зберігає тепло, легкий і вміщується у невеликий підсумок». 

    Далі жінка демонструє водонепроникні баули та рюкзаки, каже, що вони здатні витримати великі навантаження та вміщують багато речей.

    «Усі ці речі шиють 10 жінок. Але скоро закінчаться городи, консервація, і з осені, думаю, нас буде вже 20, бо з’явиться більше часу». 

    Олена Лукомська говорить, що у волонтерів є ручні та електричні швейні машинки: 

    «Дівчата  – великі молодці. Ось ці аптечки, до прикладу, шиє Ліля. Вони дуже якісні, не гірші магазинних!»

    Олена Лукомська

    Яна Пшеніцина виконавча директорка благодійного фонду «Полк Святослава Хороброго». На ярмарку презентує авторські футболки «Код перемоги», які створює у співпраці з місцевим швейним підприємством Divide. Весь прибуток від продажу футболок перераховують до фонду, а потім, відповідно, на потреби 3-го окремого полку спеціального призначення імені Святослава Хороброго. 

    Яна Пшеніцина

    «У вишивці зашифроване слово «перемога», позаду шеврон 3-го полку  – вовкулака. Є чоловічі та жіночі моделі, розповідає волонтерка.

    Наталія Бур’яненко – одна із засновниць спільноти «Годуємо патріотів». Кожного тижня волонтери фасують близько 2 тисяч порцій сухих супів та борщів для військових на фронті. 

    «Сухий суп варто залити водою, прокип'ятити 15 хвилин – і маєте готовий повноцінний обід. Якщо додати тушкованку – то смачний суп з м'ясом. Сухі супи та борщі дуже корисні, адже не мають у своєму складі й краплі хімії, лише натуральні овочі та спеції», – розповідають волонтери.

     

    Наразі меню польової кухні «Годуємо патріотів» налічує 8 видів рецептур – 6 супів, а також червоний та зелений борщі. Крім того, волонтери роблять печиво, пастилу, сушку на компоти. На ярмарку можна було придбати сухі супи від волонтерів та авторське імбирне печиво.

    Наталія Бур’яненко каже, що прийшла на ярмарок, аби зібрати гроші на купівлю овочів, спецій, пакетів та етикеток. Кожного тижня волонтери витрачають на закупи близько 40 тисяч гривень:

    «Зараз на складах спільноти зовсім немає овочів для сушки, а це означає, що нам доведеться купувати вже висушені. Сезон овочів тільки почався і, відповідно, тільки почався збір».

    Наталія Бур’яненко

    Окрім волонтерів, на ярмарку свою продукцію представили й місцеві виробники. Продавали мед, овочі та фрукти, кондитерські вироби. 

    Сімейне крафтове виробництво сиру «Руміна» на ярмарку представляє Наталія Русецька. Чоловік пані Наталії, Михайло, наразі служить в Збройних Силах України, тож жінка продовжує вести сімейний бізнес з виробництва крафтового сиру.

    Наталія Русецька

    «Тримаємо своїх кіз, яких дуже любимо (посміхається, авт) та виготовляємо біля двадцяти видів сиру, починаючи з молодих і закінчуючи напівтвердими витриманими».

    Наталія Балаклеєнко представляє на ярмарку організацію місцевих виробників «Кроп-крафт» та реалізує на ярмарку медово-імбирні пряники та футболки з авторським розписом.

    Наталія Балаклеєнко

    Організатор виставки-ярмарку «Волонтерський крафт» регіональне відділення КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення». Його директорка Алла Волошина розповіла, що подібний ярмарок організовують у Кропивницькому вже вдруге: 

     

    «Ми вже другий рік реалізуємо програму підтримки волонтерських центрів. В межах цієї програми ми періодично організовуємо виставки-ярмарки волонтерського крафту. Волонтери після початку повномасштабного вторгнення організували на своїй базі виробництво речей, необхідних військовим на фронті, Такі речі потрібні постійно й у великій кількості. Ми таким чином підтримуємо їхню діяльність».

    Алла Волошина

     

    Також Алла Волошина зазначила, що «Асоціація сприяння самоорганізації населення» планує також адвокатувати впровадження соціального підприємництва в Кіровоградській області.

     

    Катерина Федченко

    Фото авторки

    Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту «Хаб підтримки регіональних медіа». Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.