Відбувся літературно-мистецький захід до Дня української писемності

  • 30 жовт. 2024 11:37
  • 285
    • Новина Відбувся літературно-мистецький захід до Дня української писемності Ранкове місто. Кропивницький

    В ювілейний рік генія українського народу Тараса Шевченка, у рамках Дня української писемності і мови та з нагоди 65-річчя відкриття художньої школи імені О.О. Осмьоркіна міста Кропивницького, 29 жовтня 2024 року у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбувся літературно-мистецький захід.

    Під час зустрічі звучало Тарасове слово, покладене на музику, – пісні «Думи мої», «Вітер в гаї не гуляє», «Єсть на світі доля» у майстерному виконанні викладачів музичної школи № 1 ім. Г.Г. Нейгауза міста Кропивницького Ілони Крицької, Дениса Голубєва, Олександра Романченка, концертмейстера Наталії Українцевої.

    Презентовано виставку дитячих художніх робіт «І на оновленій землі врага не буде!». Експозицію складають 36 малюнків учнів художньої школи Поліни Криворучко, Катерини Берестенко, Єлизавети Вербицької, Аліси Чередніченко, Вероніки Петрусенко, Катерини Стебліної, Юлії Остапчук, Єлизавети Червоної, Романа Ткаченка, Софії Тенднок, Аріни Казарян, Єви Андрікевич, Марії Татарової, Давида Чудиновича, Маргарити Глущенко, Романа Нагорняка, Аліни Єременко, Аліни Казимірко, Софії Пятенко, Кіри Івженко, Анни Валової, Єлизавети Костенко, Михайла Лисогора, Анни Зайцевої, Варвари Держенюк, Карини Каприці, Софії Кутулупенко, Марії Іванкової, Анни Язикової та скульптура (пластилін) «Бандурист» Ольги Чернової.

    Роботи юних митців виконані під керівництвом викладачів художньої школи Зантарія І.М., Кир’янової Л.Г., Лозинського О.М., Гноєва С.О., Смичека І.В., Захар’їна Ю.В., Тимофієнко Г.В., Кривка О.В., Плітіна В.Г.

    Майбутні майстри пензля довели, наскільки вони талановиті та як добре знають творчість Кобзаря. Малюнки цікаві тим, що відображають дитяче бачення шевченківських сюжетів. Також вони висвітлюють теми «Мальовнича Україна» і «Козацтво».

    Музейники розповіли про літературну спадщину Тараса Шевченка, яка займає почесне місце у фондах міського літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого.

    Серед найцінніших екземплярів «Музейної Шевченкіани» - фототипічне відтворення позацензурного примірника «Кобзаря» 1840 р. (Київ, 1962), факсиміле автографів поезій Т. Шевченка 1843-1845 рр. «Три літа» (Київ, 1966) та його щоденника (Київ, 1972). Бібліографічна рідкість – драма Т. Шевченка «Назар Стодоля», видана у Львові 1930 року.

    Матеріали про життя і творчість Т. Шевченка представлені книгами П. Зайцева «Життя Тараса Шевченка» (Мюнхен, 1955), Д. Красицького «Дитинство Тараса Шевченка» (1964), Янки Купали «Тарасова доля» (1954). Про Кобзаря і його роль для становлення і розвитку української літератури і національного духу йдеться у праці Є. Маланюка «Книга спостережень» (Канада, 1962).

    Також в експозицій знаходяться літературознавчі дослідження відомих науковців, присвячені Шевченку.

    На презентацію завітали викладачі художньої школи імені О.О. Осмьоркіна, автори творчих робіт та їх батьки.Про роботу мистецького закладу та серію виставок з нагоди його ювілею розповіла директорка Ганна Тимофієнко. Вона подякувала музейникам за партнерство і подарувала для Карпенкового саду кущ яскравих осінніх хризантем.

    У своєму виступі викладачка і художниця Ірина Зантарія зазначила, що тема Шевченкіани завжди актуальна, бо слово Кобзаря – джерело натхнення і для сучасних поколінь українців. Вона згадала, як з учнями підготовчих класів малювали та готувалися до виставки, а юні автори пояснили, як обирали сюжети для своїх робіт.

    Директорка музею Лариса Хосяінова вручила подячні листи за активну співпрацю та підготовку виставки «І на оновленій землі врага не буде!» очільниці художньої школи Ганні Тимофієнко, викладачам Ірині Зантарія та Ларисі Кулініч, наголосивши, що пророчий віршований рядок Кобзаря, який став назвою виставки, сьогодні відображує найпалкіше бажання всіх українців.

    Наталія Мельниченко,

    науковиця літературно-меморіального

    музею І.К. Карпенка-Карого