Відкрилася виставка Дмитра Путіліна

 • 15 груд. 2010 10:59
 • 1743
  • Новина Відкрилася виставка Дмитра Путіліна Ранкове місто. Кропивницький

  10 грудня 2010 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття персональної виставки художніх творів Дмитра Путіліна.

  Дмитро Олександрович Путілін народився 6 грудня 1932 року в с. Криниці  Острогорського району Вороніжської області РРФСР. У 1948 року родина переїхала в Україну, в Добровеличківський район Кіровоградської області. З самого дитинства у Дмитра Олександровича було велике бажання малювати, вже  в 3-му класі він змальовував роботи видатних художників та пробував малювати з натури.

  З 1947 по 1951 роках Дмитро Олександрович  навчався в ремісничому училищі №2 м. Сталіно Донецької області. Під час навчання художник-оформлювач, що працював в училищі, навчав та залучав молодого здібного учня до оформлення навчальних кімнат. Після закінчення навчання Дмитро Олександрович повернувся в Добровиличківку де влаштувався художником-оформлювачем у Будинок культури.  У 1964 році закінчив основний курс  факультету малюнку і живопису Заочного Народного Університету мистецтв, а також, у 1969 році заочно закінчив факультет образотворчого мистецтва Московського інституту народної творчості ім. Н.К. Крупської.

  Трудова діяльність Д.О. Путіліна була пов’язана з давньої мрією малювати. У 50-60-х роках працював у Кіровоградському міському Будинку культури ім. Компанійця на посаді художника, у 60-70-х роках - у Кіровоградському побутовому комбінаті управління кінофікації художником рекламного цеху, у 70-90-х роках - в обласному виробничому об’єднанні «Кіновідеопрокат» художником, у  90-х - в міському державному комунальному кінотеатрі «Зоряний» на посаді художника. Займався самоосвітою, читав багато книг з образотворчого мистецтва, був постійним  передплатником журналу «Художник». Побував у виставкових залах та художніх музеях м. Ленінграда, м. Одеси, м. Феодосії, м. Києва та ін.

   Перший етюд з натури «Рання весна» написав в 1956 році . Неодноразово приймав участь у виставках в Кіровограді, у художньому салоні та картинній галереї, в художній галереї селища Лермонтово Краснодарського краю РРСФСР, де він проживав деякий час з родиною у 1960-х роках.

  З 2001 року є членом Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз».

  У 2008 році був знятий документальний фільм про Д.О. Путіліна, який демонструвався на телеканалі КОДТРК в авторській програмі              Л.П. Ніколаєвської «Камертон душі».

  На виставці представлено понад 60 робіт. Переважно, це пейзажі та натюрморти. Серед пейзажних творів виділяється серія робіт морської тематики, краєвиди Кіровоградщини, архітектурні пейзажі м. Кіровограда.

  В експозиції також представлено фотографії із сімейного архіву Д. О. Путіліна. Єдиний портрет  на виставці – автопортрет самого автора.

  Під час презентації виставки Путілін Д.О. подарував обласному художньому музею свої роботи: «Вечір» (2001), «Ковалівська церква» (2007), «Пейзаж з Собором» (2009).

  На сьогодні Дмитро Олександрович Путілін  активно продовжує свою творчу діяльність.

         

    Олена Степанок – завідуюча відділу науково-просвітницької 

  роботи  обласного  художнього  музею