Відтепер можна просто дізнатися про бізнес кропивницьких депутатів через базу "Приховані інтереси"

  • 24 квіт. 2018 17:03
  • 1431
    • Новина Відтепер можна просто дізнатися про бізнес кропивницьких депутатів через базу «Приховані інтереси» Ранкове місто. Кропивницький
     
    Що кому належить, знає база "Приховані інтереси"
     
    Платформа “Приховані інтереси” покаже, хто стоїть за компаніями, на яких заробляють депутати та чиновники. Проект створено експертами ГО “Антикорупційний штаб” для виявлення конфлікту інтересів серед депутатів та посадовців місцевих органів влади у співпраці з ГО “Асоціація Політичних Наук” та за підтримки “Центру демократії та верховенства права”.
     
    “Більшість зловживань місцевих депутатів виявляється через просування власних бізнес-інтересів під час виконання своїх повноважень”, - розповіла Галина Янченко, голова правління ГО "Антикорупційний штаб", і наголосила на тому, що інструмент насамперед буде корисним регіональним журналістам, активістам та чесному бізнесу. Проект у лічені хвилини дозволяє знайти теми для новин та антикорупційних розслідувань, які цікаві громаді. "Корупція – те зло, яке впливає на якість життя. Депутати часто зловживають своїм впливом, а від цього страждає чесний бізнес та прості мешканці. Бізнесмени можуть перевіряти своїх контрагентів на приховані інтереси, а громада - контролювати виконання обіцянок”, – сказала вона.
     
    Приховані інтереси” – це база даних усіх фірм, пов’язаних з місцевими депутатами, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук. Він може здійснюватися за прізвищем депутата, назвою компанії або кодом ЄДРПОУ, а також за географічним принципом. Функція “автоматичний аналізатор” протягом кількох секунд знаходить збіг між базою даних депутатських компаній та змістом завантаженого документа, наприклад, порядком денним, стенограмою засідання, тендерною документацією тощо, і надає перелік фірм для подальшого аналізу.
     
    «Сотні сторінок стенограми будуть проаналізовані за декілька секунд, і ви далі зможете переглядати наявний перелік компанії у нашій базі та виявляти корупційні схеми місцевих можновладців", - пояснила Ольга Рибак, аналітик проекту “Приховані інтереси”, під час демонстрації роботи автоматичного аналізу на сайті Приховані інтереси.
     
    Простий інтерфейс та зручність сайту дозволяють журналістам та активістам з легкістю провести антикорупційне розслідування діяльності місцевого чиновника, перевірити його профіль та пов’язані з ним та його родичами компанії на предмет доброчесності, а у випадках порушення чи будь-яких підозр щодо прозорості діяльності політика, звернутися до Антикорупційного штабу за юридичною експертизою.
     
    47 фігурантів налічує база міської ради міста Кропивницького. На кожного з них припадає більше двох компаній. 118 компаній пов'язані з депутатам міської ради Кропивницького та їхніми родичами. З них торгівлею займаються 23% компаній, виробництвом - 11%, операціями з нерухомістю - 15%, по 5% припадає на транспортні та будівельні компанії місцевих депутатів та ще 25% становлять компанії, що займаються іншими видами діяльності. Окрім того, у базі ми знайшли декілька благодійних фондів та громадських організацій, що пов'язані з місцевими депутатами. 
     
    Варто зазначити, що серед депутатів земельної комісії 60% мають прихований інтерес у будівельному та орендному бізнесі. А сам міський голова пов'язаний з 12 компаніями, що займаються виробництвом м'яса, загальною медичною практикою, надають в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно, роздрібною торгівлею пальним, а також оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Аби не бути голослівними, перелічимо компанії, афілійовині з міським очільником Кропивницького, це товариства з обмеженою відповідальністю “Апріка”, “Ар Ессет”, МІА-Люкс”, “Титан плюс”, “УНК”, “БП-Ойл”, “Гривер”, ”Білий ведмідь”, “Укрнафтаком”, товариство з додатковою відповідальністю “Мясокомбінат “Ятрань”, приватне підприємство “Аркадор”, а також громадська організація “Елисаветградське православне товариство”.
     
    На сайті можна переглянути список фірм, які пов’язані із депутатами, чиновниками та їхніми родичами. Автоматичний аналізатор видає віконечко, куди можна завантажити цікавий вам документ, наприклад, стенограму сесії міської ради. Сайт видасть перелік фірм, прізвища власників та рішення. Скористуйтеся сайтом “Приховані інтереси” - http://interes.shtab.net - та дізнайтеся, що приховують місцеві депутати!
     
     
    Довідково:
     
    “Приховані інтереси” – це база даних усіх фірм, пов’язаних з депутатами та топ-чиновникам, які можна з легкістю аналізувати через зручний пошук за ПІБ чиновника, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії. У 2017 році база була реалізована для Києва, Житомира та Тернополя. Наразі у базі є також Івано-Франківськ, Львів, Дніпро, Одеса та Харків. 24 квітня база була презентована у Кропивницькому. Незабаром планується презентація бази Приховані інтереси Верховної Ради України.
     
    Незалежний громадський прес-центр
     
    Нагадаємо: Тринадцять народних депутатів не проголосували у квітні жодного разу