Велику милість і допомогу подає нам Матір Божа

  • 20 жовт. 2017 10:10
  • 5061
    • Новина Велику милість і допомогу подає нам Матір Божа Ранкове місто. Кропивницький
    Вшанування Матері Божої
     
    Важко перелічити всі словослів’я і піснеспіви, якими любляче і вдячне серце християнина прославляє заступницю роду  ристиянського преблагословенну Діву Марію, Яка носила в утробі Своїй Спасителя нашого Іісуса Христа. Коли лукавому спокуснику вдалося спокусити перших людей і тим зруйнувати їхнє райське блаженство, коли смерть стала долею людства, тоді всемилостивий Бог благоволив в гинучому людстві посіяти нове насіння життя і спасіння.
     
    І мудрість Божа починає влаштовувати справу спасіння людського роду, готуючи і Жону, Яка була б гідна вмістити Невмістимого. Людський рід, який багато тисячоліть знаходився в духовному мороці, в глибокій ночі помилок, з благоговінням, з радістю і вдячністю зустрів «Зірку, яка являє Сонце» - преблагословенну Діву Марію, преднареченную в одвічній таємниці Божої ради бути Матір'ю Божого Сина, Господа нашого Іісуса Христа - Сонця Правди і Світла всьому світу.
     
    Матір Божа по благодаті є Матір'ю всього світу, особливо ж світу християнського. Христос Спаситель назвав всіх віруючих в Нього своїми братами і сестрами, тому Матір Божа стала і нашою Матір'ю. Пресвята Богородиця заступається за нас, як за дітей. Якщо всі святі благають Бога як раби Божі, то Пресвята Богородиця просить, як Матір Божа. Велика Її відвага і гаряча Її молитва перед Богом. Велику милість і допомогу подає нам Матір Божа і наш борг - почитати Її і благоговіти перед Нею. Хто не шанує і не поважає своєї матері, той не гідний звання людини. Хто не шанує і не схиляється перед Матір'ю Божою, той не гідний називатися християнином!
     
    Цілі країни вважають Матір Божу своєю покровителькою. І наша Київська Русь особливо удостоєна милості і покрову Пресвятої Богородиці - це Її «Дім» (Києво-Печерська Лавра - 3-й уділ Божої Матері на Землі).
     
    Скільки на Русі було явлено чудотворних ікон, а через них і допомоги! 25 жовтня за новим стилем православний світ прославляє Матір Світу Пресвяту Богородицю, заради Її чудотворної ікони, іменованої Єрусалимська. Історія цієї ікони почалася ще за земного життя Діви Марії в 48 р. по Р.Х. Це той час, коли апостол і євангеліст Лука зустрічався з Пресвятою Дівою, записував Її спогади і починав писати перші Її зображення, ікони. За деякими даними, руці апостола Луки належить і всесвітньо відома Іверська ікона Божої Матері (святкування відбувається 26 жовтня). Точне знаходження Єрусалимської ікони Божої Матері нам не відомо. Її образ, який отримав назву від православних вихідців з Грузії, які заснували в X столітті на Афоні один з православних монастирів, знаходиться також в Іверському Афонському монастирі.
     
    У 1648 р. точний список з Іверської ікони через території Османської імперії, через Україну був привезений до Москви і вже незабаром прославився чудовими випадками зцілень і благодатної допомоги за молитвами до Божої Матері. Цю подію, цю зустріч святині і святкують православні багатьох народів 26 жовтня за н.ст. 28 жовтня відбувається святкування Пресвятої Богородиці на честь її ікони «Спорителька хлібів». Ця ікона написана і прославлена чудесами з другої половини XIX століття. Але списки з неї, як і благодатні списки з Єрусалимської і Іверської ікон є в багатьох країнах. І в нашому обл. центрі, як і в деяких містах України, є благодатні списки з цих ікон. У Благовіщенському храмі знаходиться Іверська ікона, написана одним з кращих іконописців Афона - Буразелі (скит свт.Миколая) і освячена у самого образу «Благой Вратарниці» 5 років тому. У Кафедральному Спасо-Преображенському соборі міста св. Елисавети є невеликий благодатний список з Єрусалимської ікони, написаний в Єрусалимі черницею Любов'ю і освячений на багатьох святинях Святої Землі в 2010 р.
    Згадаймо 26 жовтня (12 за ст.ст.) в житті нашого міста. Саме 12 жовтня (за ст.ст.) 1754 р. представники 8 козацьких гетьманських полків, закінчивши основні земляні роботи з будівництва фортеці св.Елисавети і відсвяткувавши свято Покрова Божої Матері (1 жовтня за ст.ст.), почали повертатися в свої полки на північ і схід України.
     
    Згадаймо і дні 25-26 жовтня 2015 року, коли проходило загальноміське опитування, ініційоване і організоване міською владою обласного центру про назву нашого міста. Після чесних підрахунків 26 жовтня було оголошено на всю Україну, що понад 70% жителів міста, які взяли участь в опитуванні, підтримали ім'я праведної євангельської Єлисавети, двоюрідної сестри Діви Марії - Єлисаветград. Але політика дуже рідко звершується з волі Божої і для Істини Божої і Правди Христової! Але Божа Матір і праведна Єлисавета не залишили нашу землю і ми ніколи не перестанемо їх почитати і просити молитовної підтримки та захисту!
     
    Протоієрей Євгеній Назаренко