Верховна Рада розглядатиме питання скасування переходу на літній час
Рада збирається сьогодні, 19 березня, на два позачергових засідання, інформує ТСН.
Нардепи будуть працювати у комітетах і округах протягом березня-квітня у зв'язку з посиленим карантином у Києві.
Верховна Рада у п'ятницю, 19 березня, збереться на два позачергових засідання. Обговорювати будуть, зокрема, зміну графіка роботи парламенту і законопроєктів про зняття відповідальності з виробників вакцин та скасування
Рада цього тижня може скасувати сезонне переведення годинників - Стефанчук
"літнього часу".
Сьогодні в п'ятницю два позачергових засідання. Перше позачергове про зміну графіка Ради і законопроект про вакцину. Друге про скасування "літнього часу", колекторські закони і законопроекти про валютних позичальників", - написав він.
Своєю чергою, нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив у Telegram, що депутати теж йдуть на карантин.
"Регламентний комітет парламенту запропонував зміни до календарного плану роботи сесії на березень-квітень у зв'язку з введенням посиленого карантину в Києві. Робота продовжитися на округах, в комітетах і тимчасові слідчі комісії", - написав він.
3 березня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт "Про обчислення часу в Україні", яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників раз на пів року.
Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою.
Таким чином різниця між київським та московським часом постійно буде одна година.
Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території.
Тоді як на літній час годинники переводять кожної весни, щоб робочі години більше припадали на світловий день - і таким чином, як вважається, економилися кошти на електроенергію.
В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні - вперед.