Ветерани США презентували організацію, засновану для підтримки українських ветеранів

  • 22 серп. 2023 10:00
  • 366
    • Новина Ветерани США презентували організацію, засновану для підтримки українських ветеранів Ранкове місто. Кропивницький

    На запрошення Українського ветеранського фонду Мінветеранів, до Києва прибули американські ветерани, які заснували організацію для підтримки українських ветеранів та їхніх родин. 21 серпня в Медіацентрі Україна-Укрінформ з цієї нагоди вони дали пресконференцію.

    Участь у заході з американського боку взяли: Вільям Аттіг, Денніс Ді Джей Скелтон, Ліндсі Черч, Джордж Чунінг, а також Корі Байтроу, який є керівником апарату Американської федерації державних службовців. З українського боку були: ветерани Володимир Лагута, полковник, Голова правління Громадської Спілки "Рух ветеранів України", Дмитро Шатровський, чинний військовослужбовець, керівник Всеукраїнської Громадської організації «Ветеранське Братерство» і ветеранки Катерина Приймак, заступниця голови ГО «Жіночий ветеранський рух».

    Ветеран Володимир Лагута сказав: “У кожного з нас є що відстоювати — не лише на війні, а й на мирній території, у громадському секторі, в цивільному житті. Американсько-український ветеранський міст — це ще одна можливість для ветеранів. У минулому році я зустрічався у Вашингтоні із американськими ветеранами, багато спілкувалися. Мені було цікаво, що роблять США для своїх ветеранів, як вони працюють через свій громадський сектор. І я був здивований, що в Конгресі США — 97 ветеранів. По суті, держава є роботодавцем для ветеранів. Ми всі зараз говоримо про повернення ветеранів, про їхню реалізацію та реабілітацію, бо це молоді люди, які хочуть розвиватися, вчитися”.

    Делегація зі Штатів прибула до України вперше. На меті: презентувати організацію “Американсько-український ветеранський міст" та поділитися напрацюваннями, досвідом та ідеями допомоги українським братам по зброї в їхній реінтеграції, працевлаштуванні, освіті тощо. Загалом це перша у світі організація, створена американськими ветеранами для підтримки українських ветеранів.

    Ветеран і член Американсько-українського ветеранського мосту Вілл Аттіг коментує: “Долучитися до американсько-українського ветеранського мосту — одна з найбільших можливостей в моєму житті. Ви — ветерани і стоїте на правильному боці історії, тому ми хочемо з вами ділитися досвідом. Так, ми не можемо вирішити всі проблеми, але ми можемо принести зміни. І ми створюємо організацію, яка допоможе принести зміни, створити нові програми для ветеранів, щоб вони могли жити повноцінним життям. Такі програми — це стабільна основа для українських ветеранів, які зможуть жити почесне життя. І країна має дбати про них”.

    Ветеран Денніс Ді Джей Скелтон каже: “Хто може розібратися у справах ветеранів краще за ветеранів? Тут має бути не лише відповідальність уряду, а й відповідальність нації — прийняти своїх ветеранів. Має бути платформа, за допомогою якої уряд почує ветеранів. Але тепер така організація є — Американсько-український ветеранський міст. Так, я був біля витоків руху, коли ми почали забезпечувати звучання голосів ветеранів у США. І ми опрацьовуємо протягом 20 років, що підходить ветеранам, а що ні; як забезпечити їх робочими місцями, як підтримати ветеранські бізнеси тощо”.

    Ветеран США, стратегічний радник Американсько-українського ветеранського мосту Ліндсі Черч коментує: “Коли ми об’єдналися, то зрозуміли, що так можна подолати бар’єри дискримінації. Ми створили організацію, яка наразі налічує понад 6 тис людей по всій країні. А починалася з двох людей! І наші голоси тепер почали звучати набагато гучніше. Нам є що запропонувати і законодавцям, і всьому світові. Так, трансгендер - це найменш суттєва частина мене. Головне те, що ми билися за свою країну. Ветерани мають унікальний голос у суспільстві, якого немає більше ні в кого. Коли ви об'єднайтеся, то зможете досягти чимало: особливо, коли ставите на перше місце країну, на друге — себе”.

    Керівник апарату Американської федерації державних службовців Корі Байтроу розповів: “Наша організація працюватиме на двох принципах. Перший: справи ветеранів — це не лише справи ветеранів. Другий: ветерани билися на війні, щоб захистити свою країну, і коли вони повертаються - країна має битися за них. Ми називаємо це преференціями для ветеранів. Наприклад, якщо ветеран хоче працевлаштуватися в уряд - йому може додаватися плюс п’ять балів до його резюме. Так, ветеранам треба буде, наприклад, більше тижнів відпустки, щоби пройти психотерапію абощо. Все це варто враховувати”.

    Американський ветеран, виконавчий директор Американсько-українського ветеранського мосту, колишній співробітник Білого дому з питань інновацій Джордж Чунінг підсумував: “Маємо зробити все, аби забезпечити достойне життя для українських ветеранів. Ми будемо ділитися культурним, практичним досвідом. Але і для себе будемо дізнаватися ще більше і про справи українських ветеранів, для нас важливий обмін досвідом. Українські ветерани - це чудові партнери”.

    Цього ж дня в Ihub відбулися робочі групи за участі українських та американських ветеранів, де учасники напрацювали точки дотику та двосторонню взаємодію щодо питань ведення ветеранського бізнесу, ветеранського лідерства тощо.

    Український ветеранський фонд