Високі соціальні стандарти допомоги АТОшникам у Кіровограді

 • 3 черв. 2016 09:54
 • 737
  • Новина Високі соціальні стандарти допомоги АТОшникам у Кіровограді Ранкове місто. Кропивницький

  Кіровоград долучився до трирічного проекту “Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні”, інформує офіційний сайт Кіровоградської міської ради.

  Підписавши меморандум, міська влада, разом зі ще тринадцятьма містами України оголосила про готовність долучитися до роботи в групі підвищення ефективності надання послуг у сфері соціального захисту населення та запровадження новаційних та ефективних технологій управління життєдіяльністю міста.

  Проект впроваджується двома асоціаціями органів місцевого самоврядування з Норвегії та України – Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад та Асоціацією міст України, а фінасується Міністерством закордонних справ Норвегій і має на меті зміцнення місцевого самоврядування в Україні шляхом підвищення якості надання послуг соціального сектору, у тому числі стандартів соціального захисту.

  Посадові особи органів місцевого самоврядування міст у складі робочих груп – учасників регулярно оцінюватимуть якість послуг, що надаються населенню шляхом аналізу внеску у виробництво послуги та оцінки рівня задоволення надавачів та споживачів її якістю.

   У робочій групі з підвищення ефективності працює і представник Кіровограда – начальник відділу соціальної підтримки населення Юлія Вовк.

   - Робоча група вже зробила аналіз реєстрів показників соціального захисту населення у міста – учасниках проекту за 2015 рік, - повідомила Юлія Вовк. – Необхідно відзначити, що Кіровоград виявився лідером в організації адаптації учасників антитерористичної операції та їх сімей, виділши максимальну частку міського бюджету на матеріальну допомогу учасникам АТО. Кіровоград передбачив у міському бюджеті  минулого року 6, 017 мільйонів гривень для надання допомоги  “атовцям” та їх родинам, що складає 0,52% видаткової частини міського бюджету. За цим показником наше місто майже вдвічі випереджає Умань (0,28%) та Павлоград (0,25%).

   Для порівняння, міська рада Запоріжжя заклала на підтримку учасників АТО 0,17% бюджетних видатків, Маріуполя – 0,16%, Одеси – 0,02%.

   Кіровоград має також один із найвищих показників чисельності учасників АТО на одну тисячу населення міста – 8,3. Вищий має лише Чугуїв – 11,4