ВІЛ-позитивний: Знав, що розпочалася війна. Не знав, що буде далі зі мною…
Про те, що в Сергія ВІЛ – він дізнався в той же день, коли в країні розпочалася війна. Здавалося, його світ в один момент зруйнувався.
Чоловік проживає у невеличкому селі на Кіровоградщині. Спочатку його непокоїло запалення лімфовузлів, сильне потовиділення вночі, різке схуднення. Звернувся до свого сімейного лікаря, який і направив чоловіка на додаткові обстеження, в тому числі на ВІЛ.
- Їхав у автобусі. Знав, що розпочалася війна. Хвилювався за своїх дітей, дружину. Ще не знав, що буде далі. Про себе майже не думав, допоки не прийшов у лікарню. Мене одразу направили у кабінет "Довіра", медсестра зробила тест. Результат виявився позитивний. ВІЛ? Як з ним жити? Чи є ліки? Це перше, що я запитав, коли відійшов від шокового стану. У той день в кабінеті була соціальна працівниця з благодійної організації "100 відсотків життя. Кропивницький" Надія Балан, яка відповіла на всі мої питання, підтримала, - каже Сергій.
Наразі чоловік приймає необхідні ліки - АРТ-терапію, яка є в наявності, безкоштовна для людей з ВІЛ. Також він перебуває під соціальним супроводом проєкту HealthLink: "Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ", що реалізує БО 100 відсотків життя. Кропивницький.
- Сергію не знадобилося багато часу, щоб прийняти свій діагноз. Він спочатку цікавився, чи є ліки. Потім почав перейматися за дружину. Він не знав, як інфікувався. До того ж, його дружина під час народження другої дитини проходила обстеження на ВІЛ. Тоді тест був негативним. Моє завдання – підтримати їх обох, пояснити важливість прийняття кожним ВІЛ-позитивного статусу, необхідність лікування. Вони мріяли про ще одну дитинку. Та я пояснила, що наразі вони повинні більше часу приділити своєму здоров’ю, адже дітям потрібні здорові батьки, - каже соціальна працівниця Надія Балан.
Навіть у такий складний воєнний час ми повинні дбати про своє здоров’я, тож у разі погіршення стану, обов’язково зверніться на медичною допомогою.
МЕРЕЖА
25006, Україна, м. Кропивницький