Волонтерський крафт у кропивницькому музеї
У Кропивницькому напередодні Дня волонтера в обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку волонтерського крафту «Волонтерський крафт задля Перемоги».
Її мета – показати, яку продукцію виготовляють місцеві волонтери для підтримки Збройних сил України, продемонструвати важливість їхньої роботи та підтримати донатами. Детальніше читайте у нашому матеріалі/
У просторій залі обласного краєзнавчого музею на підлозі, столах та вішаках розкладені маскувальні сітки, каремати, балаклави, теплий одяг, окопні свічки, буржуйки, сухі супи. Це все вироби місцевих волонтерів. Раніше у цій залі відвідувачі могли побачити колекцію підпільного реставратора та колекціонера Олександра Ільїна. Тепер тут експонують крафтові вироби, пов’язані з війною.
Так, на виставці «Волонтерський крафт задля Перемоги» свою крафтову продукцію представили 18 організацій волонтерів із 12 громад області. Це перша подібна виставка на Кіровоградщині, до цього проводили крафтові ярмарки волонтерської продукції.
Виставка організована КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у партнерстві з Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм у межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини у проєкті «Волонтерський крафт».
«Це для нас можливість зафіксувати історію творення волонтерської продукції історію волонтерського внеску в ті події, які сьогодні відбуваються в нашій країні. Також хочемо показати широку палітру та широкий асортимент того, що сьогодні волонтери виготовляють власними силами за підтримки донатів небайдужих», – розповіла Світлана Дубина-Литвиненко, комунікаційниця КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Організатори зазначили, що волонтерські вироби давно перестали бути хенд-мейдом. Зараз це вже високоякісна продукція, яку у волонтерів військові підрозділи замовляють комплектами, і деякі з них навіть входять до перших пакетів допомоги мобілізованим.
«Допомога у розвитку соціального підприємництва – один із ключових напрямків діючої Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини. Волонтери уже виробляють якісну продукцію, яка користується попитом не тільки у військових, а і у жителів мирних територій. Ми за те, щоби для волонтерів були достатні правові умови роботи у напрямку налагодження і розвитку роботи соціальних підприємств. Для цього діє наша регіональна волонтерська мережа взаємопідтримки у напрямку адвокації соціального підприємництва», – говорить Алла Волошина, голова КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».
Тож організатори і надалі планують проводити ярмарки волонтерських крафтових виробів, де жителі Кропивницького та гості міста матимуть змогу придбати крафтові вироби, тим самим підтримати волонтерів.
Директор Кіровоградського обласного художнього музею Борис Шевченко зазначив, що волонтерські вироби в майбутньому стануть експонатами виставкових залів, присвячених російсько-українській війні:
«Волонтери роблять величезну справу – допомагають нашим силам оборони, Збройним Силам України. Це неоціненна річ. Без вашої допомоги ситуація на фронті була б іншою, і буде іншою. Волонтери працюють самовіддано, на ентузіазмі, на бажанні допомогти відстояти незалежність нашої країни.
Повірте, історія розсудить все. І коли ми будемо читати підручник про українську перемогу в цій війні, то третина цього підручника буде присвячена волонтерському руху, починаючи 14-го року.»
Волонтерка Тетяна зі Знам’янки зазначає, що вони разом з іншими волонтерами за роки війни стали ніби однією родиною. Завжди підтримують та допомагають один одному, завжди раді зустрічі та розмові, тому проведення заходів у такому форматі дуже важливе:
«Кожен предмет, який тут знаходиться – це є ціла історія: захисні москітні сітки, килимки, спальники, обереги. Саме ці предмети зараз є справжніми витворами мистецтва і краєзнавчий музей виконує важливу роботу літописця».
Виставка експонуватиметься в музеї протягом усіх різдвяно-новорічних свят до середини січня. Команда організаторів виставки готова проводити групові екскурсії на запити колективів освітніх та інших закладів. Вхід на виставку вільний.
У виставковому залі розміщені скриньки для донатів, тож ви можете підтримати волонтерів Кіровоградщини. Також можна відсканувати QR-коди на етикетках до волонтерської продукції та задонатити на підтримку волонтерського руху на Кіровоградщині.
Катерина Федченко
Фото авторки
Здійснено за підтримки асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в paмкaх pеaлізaції проєкту «Хaб підтримки регіональних медіа». Погляди aвтоpів не обов'язково збігaються з офіційною позицією пapтнеpів.