З 1 грудня житло будуватимуть за новими будівельними нормами
У Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 8 від 20 серпня 2019 року опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків - ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та вступають в дію з 1 грудня цього року.
Про це повідомляє Урядовий портал
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
- Опубліковані важливі будівельні норми, які стосуються кожного - ДБН “Житлові будинки”. Вони дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їхні інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків, - повідомив він.
Лев Парцхаладзе нагадав, що з 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків:
• відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;
• дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;
• введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.
Нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення” розроблені фахівцями ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їхнього призначення.
Нагадаємо: Тривалість навчання для школярів з особливими освітніми потребами можна буде подовжити на два роки