З рекордною економією закуплено 15 лінійних прискорювачів для лікування онкології

 • 29 вер. 2023 13:00
 • 271
  • Новина З рекордною економією закуплено 15 лінійних прискорювачів для лікування онкології Ранкове місто. Кропивницький

  На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України придбали 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів «Elekta Harmony».

  Закупівля відбулася з рекордною економією. Очікувана вартість була понад 1 мільярд гривень. Водночас фінальна вартість закупленого обладнання майже удвічі менша – 541 мільйон гривень. Завдяки ефективній роботі з ринком та якісній комунікації з постачальниками Медзакупівлі заощадили 482 млн грн або 47% доведеного бюджету.

  Лінійні прискорювачі є надзвичайно дороговартісним та інноваційним обладнанням, яке використовується для лікування онкологічних захворювань. Зазначимо, що у такій кількості медобладнання закуповується централізовано державним коштом вперше.

  «Політика героїв в медичній сфері – це не тільки про травму чи реабілітацію. Це і про ті хвороби, динаміка яких зростає, а вік молодшає, як наслідок повномасштабної війни, що розв’язана росією. На жаль, вони будуть з нами не один рік. Онкологія в їх числі. Тому працюємо над тим, аби українські пацієнти мали доступ до якісного сучасного лікування та діагностики. Саме тому закупівля 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів для онкоцентрів – ще один крок в цьому напрямі. Адже попри війну МОЗ разом із партнерами працюють, аби якісна, доступна та безоплатна медична допомога були доступні кожному, хто цього потребує», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Такі системи дозволяють за допомогою рентгенівського або гамма-випромінювання впливати безпосередньо на ракові клітини чи пухлини у внутрішніх органах пацієнта, знищуючи або зупиняючи їх ріст і намагаючись мінімізувати пошкодження здорових тканин. Таким чином лікування важких стадій онкології може відбуватися без хірургічного втручання та з більшою ефективністю.

  «Успішна закупівля лінійних прискорювачів доводить, що Україна вийшла на якісно новий рівень забезпечення потреб пацієнтів. Адже мова про процедуру з найбільшою очікуваною вартістю в історії МЗУ. Попри всі складнощі нам вдалося забезпечити потреби онкологічних хворих в інноваційному обладнанні на рівні держави. Завдяки лінійним прискорювачам лікарі зможуть здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів», – говорить Едем Адаманов, генеральний директор МЗУ.

  Системи лінійного прискорювача будуть розподілені у Сумську, Рівненську, Чернівецьку, Тернопільську, Хмельницьку, Чернігівську, Полтавську, Черкаську, Херсонську, Волинську, Івано-Франківську, Одеську, Кіровоградську, Харківську та Київську області.

  Міністерство охорони здоров'я України