За перший квартал поточного року на Кіровоградщині тричі порушили права журналістів

  • 4 квіт. 2017 08:57
  • 903
    • Новина За перший квартал поточного року на Кіровоградщині тричі порушили права журналістів Ранкове місто. Кропивницький

    За перший квартал 2017 року ІМІ зафіксував по Україні загалом 52 випадки порушень свободи слова, які сталися в 18 областях країни. Основними порушеннями за три місяці стали - перешкоджання професійній діяльності журналіста - 15 випадків, 9 випадків обмеження доступу до публічної інформації та 7 випадків погроз.

    Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

     

    Трійкою лідерів з порушень за цей період стали Київ з областю (12 випадків), Донеччинна (п’ять випадків) та Дніпропетровщина з Миколаївщиною (по чотири випадки). Загалом порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада і депутати, посадовці, судді, Верховна Рада, СБУ, політичні партії та інші.

    В окупованому Росією Криму ІМІ зафіксував 7 випадків порушень прав журналістів.

    Експерти ІМІ відзначають збільшення порушень в категорії доступ до публічної інформації, зокрема 9 випадків з початку року у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли було зафіксовано три випадки.

    У той же час ІМІ зафіксував зменшення кількості фізичної агресії стосовно журналістів, зафіксовано лише два випадки побиття у цьому році, у порівнянні з першим кварталом 2016 року, коли експерти відслідкували 7 випадків.

    Також негативною тенденцією є збільшення кількості випадків пошкодження майна  журналістів, з початку року - чотири випадки у порівнянні з 2016 роком, коли був зафіксований один випадок, і лише у січні.

    Крім того, ІМІ звертає увагу на зростання випадків політичного тиску - за перший квартал зафіксовано три випадки. У 2016 році за весь рік було зафіксовано лише три таких випадки.

    Цього року випадки політичного тиску пов’язані з введенням електронного декларування для представників антикорупційних громадських організацій та їхніх контрагентів, тиск на члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії з боку Радикальної партії Олега Ляшка та випадок пов’язаний з місцевою владою на Кіровоградщині.

     

    Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ у рубриці “Барометр свободи слова”.

    Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кібер-злочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.