За п’ять днів сім тисяч українців скористалися онлайн-скринінгом на туберкульоз
З 16 по 20 серпня 7 251 людина відповіли на 13 питань, що виявляють ризик захворювання на туберкульоз. За результатами онлайн-анкетування понад 6 тисяч українців дізналися, що мають середній та вище ризики захворіти на туберкульоз, а отже їм рекомендовано вже зараз відвідати свого сімейного лікаря для відповідної консультації.
Зручний онлайн-інструмент, який створив Центр громадського здоров’я України, дає можливість перевірити, чи є у вас симптоми туберкульозу і чи могли ви ним заразитися, а також ви отримаєте інформацію про ступінь ризику захворювання на туберкульоз. Для цього необхідно виділити 5 хвилин та відповісти на 13 запитань анкети. За результатами анкетування можна дізнатися, чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження. Результати тесту анонімні.
Важливо пам’ятати, що цей ресурс не встановлює діагноз, але підказує користувачу, що йому варто пройти більш детальний огляд у спеціаліста.
Нагадаємо, туберкульоз - небезпечна інфекційна бактеріальна хвороба, яка найчастіше вражає легені. Рівень її поширення в Україні залишається високим: лише за липень 2019 року було зареєстровано 2067 випадків захворювання. Загалом станом на 14 серпня 2019 року під медичним наглядом перебувало 20 235 осіб. За оцінками експертів, близько 20% від кількості зареєстрованих хворих не знають про свій діагноз і не звернулись за медичною допомогою.
Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях хвороби. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень хвороби. Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.
Якщо ви відмічаєте в себе кашель, що не проходить більше двох тижнів, різку втрату ваги, спітніння, підвищену температуру та втомлюваність, вам рекомендовано звернутися до свого сімейного лікаря та пройти обстеження на туберкульоз. Пам’ятайте, що якщо виявити хворобу на ранній стадії, її можна лікувати амбулаторно, і не боятися ускладнень.
Нагадаємо: Поради батькам, як пройти профогляди перед школою безболісно