За що Держекоінспекція відібрала ведмедя Юру у власників пансіонату «Байка»?

  • 13 квіт. 2021 15:09
  • 481
    • Новина За що Держекоінспекція відібрала ведмедя Юру у власників пансіонату «Байка»? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Фахівці Державної екоінспекції вилучили бурого ведмедя з ТОВ «Оздоровчий-туристичний пансіонат «Байка» у місті Косів, Івано-Франківщина, де він утримувався з порушенням вимог природоохоронного законодавства. Тварина буде передана до реабілітаційного центру, інформує Державна екологічна інспекція України.
     
    Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. 
     
    - Уже за кілька годин ведмідь буде доставлений до спеціалізованого центру адаптації та відновлення популяції цих червонокнижних тварин. У НПП «Синевир» Юра житиме у просторому вольєрі на території лісу, з облаштованим барлогом та басейном, - зазначив Андрій Мальований.
     
    Посадовець підкреслив, що неналежне утримання ведмедя на території комплексу «Байка» - це далеко не одиничний випадок порушення прав диких тварин в Україні. 
     
    - Так, протягом 2020 року ДЕІ провела 940 перевірок у сфері захисту тваринного світу. Інспектори склали 1 811 протоколів про адміністративні правопорушення. Збитки, завдані довкіллю, склали 3,5 мільйона гривень. 
    Значна частина із виявлених порушень – торгівля червонокнижними видами, жорстоке поводження та неналежні умови утримання тварин, - розповів Андрій Мальований.
     
    На його думку, такі дії відбуваються через низький рівень штрафів за недотримання природоохоронного законодавства у сфері захисту біорізноманіття. 
     
    - Наприклад, власники ведмедя на прізвисько Юра були оштрафовані за статтею 88 КУпАП (сума стягнення становить 1700-3655 гривень). Враховуючи те, скільки щодня комплекс заробляв на «інтерактиві» з бурим ведмедем, який розважав туристів, сума штрафних санкцій невідповідна реальній шкоді. Тож нагальність підвищення штрафів в цій сфері залишається нагальною, - підкреслив Андрій Мальований. 
     
    Він також додав, що для ефективного контролю у сфері поводження з тваринами важливу роль відіграє небайдужість громадян. Адже саме звернення з обґрунтуванням факту порушення є підставою для проведення позапланової перевірки. 
     
    - Тож якщо ви стали свідком випадків неналежного поводження з тваринами – звертайтеся до ДЕІ. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію інспекції (+38 (044) 521-20-38) або підготувавши письмове звернення та надіславши його на електронну пошту інспекції відповідного регіону, - закликав Андрій Мальований.