Заява МЗС України щодо депортації росією українських громадян з Херсонської та Запорізької областей

 • 4 лист. 2022 12:16
 • 408
  • Новина Заява МЗС України щодо депортації росією українських громадян з Херсонської та Запорізької областей Ранкове місто. Кропивницький
   
  Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує російську федерацію за здійснення депортації українських громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях в Херсонській та Запорізькій областях України.
   
  Зокрема, російська окупаційна адміністрація розпочала масове примусове переміщення жителів лівобережної Херсонщини, насамперед Скадовського та Каховського районів, на територію тимчасово окупованого Криму або в рф.
   
  Аналогічні депортації росія здійснює також в Запорізькій, Луганській та Донецькій областях, а також в Криму.
   
  На тлі депортацій також циркулюють тривожні повідомлення про мінування російськими військами Каховської ГЕС, підрив якої може спричинити масштабну техногенно-гуманітарну катастрофу.
   
  Такі дії росії грубо порушують міжнародне право. Відповідно до статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, державі-окупанту забороняється здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом.
   
  Депортація мешканців тимчасово окупованого півдня супроводжується пограбуванням російськими окупантами промислових, інфраструктурних, культурно-освітніх та медичних закладів, а також приватних будинків і квартир.
   
  Завдання росією масштабних гуманітарних страждань безвинним дітям, жінкам та літнім людям є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, а також Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
   
  Нагадуємо, що воєнні злочини та злочини проти людяності не мають строку позовної давності. Всі особи в рф, які нині скоюють злочини проти українського народу, неодмінно будуть покарані.
   
  Закликаємо міжнародну спільноту засудити рф за примусове переміщення мешканців півдня України, запровадити проти Росії нові санкції, а також посилити військову допомогу Україні задля звільнення її тимчасово окупованих територій.