Жителі Кіровоградщини готові перекривати трасу через закриття поштового відділення
Перекривати державну трасу налаштовані жителі Кіровоградщини через закриття поштових відділень. Про це у ФБ пише голова спілки журналістів України Сергій Томіленко
"За останні півроку в Бобринецькому районі, що на Кіровоградщині, суттєво скоротилась мережа поштових відділень, а в самому райцентрі Бобринці пошта працює лише кілька днів на тиждень. Крім того в районі, де з промислових підприємств діє тільки друкарня, було скорочено 27 працівників поштового зв’язку, що є шаленим показником безробіття у сільській місцевості. Газети доставляються здебільшого один раз на два тижні. Через незадовільну доставку передплата-2020 на газети опинилася на межі зриву. Відтак місцеві жителі нарікають на загрозливу ситуацію із забезпеченням поштового зв’язку та налаштовані вкрай рішуче. За потреби готові навіть перекривати державну трасу Кропивницький-Миколаїв.
Про це йдеться в листі заступника голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки журналістів України, головного редактора місцевої газети «Честь хлібороба» Ігоря Леуса до Міністра інфраструктури України Владислава Криклія.
У Національній спілці журналістів визнають, що ситуація з різким скороченням передплатних тиражів газет є критичною, та зумовлена великою мірою скороченням поштових відділень, а не розвитком нових медіа та проникненням мобільного інтернету.
- За розмовами про поштову реформу та розвиток інтернету багатьох українців у селах за останні роки позбавили доступу до поштових послуг, а читачів – до газет, - підкреслює голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Від нового Міністра інфраструктури та Уряду і видавці, і громадяни зачекалися на перегляд руйнівних рішень попередньої влади щодо комерціалізації «Укрпошти». І посадовцям варто не відкидати ці скарги, які надходять не лише з Кіровоградської області, та не доводити людей до перекриття трас.
Також у НСЖУ зазначають, що 21 листопада у Києві скликається Всеукраїнська нарада редакторів газет для розгляду критичної ситуації з доступом українців до друкованих ЗМІ. На захід запрошено урядовців, керівництво «Укрпошти» та народних депутатів.
Детальніше:
«Після чергової так званої «реорганізації» в мережі Укрпошти з 1 жовтня 2019 року на території Кіровоградщини з доставкою періодики склалася критична ситуація, зокрема в Бобринецькому районі.
За півроку 2019-го в Бобринецькому районі скорочено 18 листонош і 9 працівників персоналу вузлу зв’язку. Для Бобринецького району, де з промислових підприємств діє лише друкарня ТОВ «Бобринецьке РВО «Новий день», це шалений показник безробіття. Тож у кращому випадку для забезпечення своїх сімей колишні працівники Укрпошти змушені будуть залишити своїх рідних і шукати роботу за кордоном. У м. Бобринець, де населення 12 тисяч, поштове відділення відтепер працює лише кілька днів(!) на тиждень.
Замість листонош в Бобринецькому районі мала б ефективно запрацювати так звана «пересувна пошта». Однак відтепер щоденно до редакції «Честі хлібороба» масово скаржаться наші передплатники, вимагаючи вчасної доставки газети. Відповідно до угоди з Укрпоштою, «Честь хлібороба» має доставлятися передплатникам у вівторок і суботу. Нині ж у сільській місцевості газети доставляються здебільшого один раз на два тижні! Взагалі не здійснюється доставка і в значній частині м. Бобринець.
Люди не хочуть читати газету із таким запізненням. 2019 року майже всі редакції багатьох районних газет, в тому числі й «Честь хлібороба», відчутно втратили у своїх тиражах - насамперед через складнощі з доставкою друкованих видань люди просто не передплачують газет, бо не отримують їх своєчасно. Водночас замість покращення якості своїх послуг з вересня 2019 року Укрпошта знову майже на 15 відсотків підвищила тарифи на доставку газет.
На даний час значна територія Бобринецького району не покрита навіть мобільним зв’язком, не кажучи вже про інтернет-мережу. Жителі району не мають змоги дивитися бодай обласні телеканали. Тому встановлюються супутникові антени, де мовлення майже на сто відсотків – з держави-агресора Росії. Виникли незручності не лише з отримання кореспонденції, а й доставкою пенсій, оплатою платіжок за різні послуги. В умовах військового конфлікту на сході країни така ситуація є особливо гострою.
Зважаючи на те, що ситуація із забезпечення поштового зв’язку набула загрозливого характеру, ми готові підтримати й зорганізувати наших передплатників на протестні акції, зокрема й перекриваючи державну трасу Кропивницький-Миколаїв», - ідеться у листі районної газети Ігоря Леуса до міністра інфраструктури України Владислава Криклія.