Жителів Кіровоградщини застерігають від пожеж

 • 13 трав. 2016 13:53
 • 654
  • Новина Жителів Кіровоградщини застерігають від пожеж Ранкове місто. Кропивницький

  У ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення наголошується: «Випалювання стерні луків, пасовищ, ділянок із  степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або з порушенням умов такого дозволу тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

  Дуже часто спалювання сухої трави та листя завершується великомасштабними пожежами. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

  Памятайте, що заборонено:

  •             спалювати рослинні залишки на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюють з використанням спеціальних установок;

  •             спалювати будь-які види відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень;

  •             влаштовувати на території населених пунктів і підприємств звалища горючих відходів;

  •             розпалювати багаття, спалювати відходи, тару на відстані менше 30 м від будівель і споруд, а також у межах протипожежних розривів, встановлених будівельними нормами.

  Територію навколо населених пунктів, дачних і садівничих поселень, об’єктів, розташованих у лісових масивах, слід утримувати так, щоб не перекидалися лісові, торф’яні пожежі на будинки та споруди, а в разі пожеж на об’єктах – не поширився вогонь на лісові масиви: влаштовувати протипожежні смуги, прибирати влітку суху рослинність, вітролом тощо.

  Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання й засобів пожежогасіння мають бути вільними, утримуватися справними.

   

  Кіровоградська обласна організація ДПТ України