Життя в краю підвищеної радіації: У Кропивницькому презентували книгу екологічної тематики

  • 27 вер. 2019 15:00
  • 1439
    • Новина Життя в краю підвищеної радіації: У Кропивницькому презентували книгу екологічної тематики Ранкове місто. Кропивницький


    Сьогодні, 27 вересня, в бібліотеці Чижевського презентували книгу двох науковців - Ольга Гелевери та Федора Топольного «Життя в краю підвищеної радіації».

    На захід завітали представники департаменту водних ресурсів, екології, обласного лабораторного центру, директор Інституту сільського господарства «Степ», студенти екологічних й аграрних спеціальностей.
     

    - Нам захотілося написати книгу, де буде написано про складні речі простою й доступною мовою. Щоб кожен кропивничанин зміг прочитати та зрозуміти, про що йдеться. Адже тема родону вже давно на слуху у жителів Кіровоградщини і ми маємо розуміти, в якому регіоні живемо, - розповідає кандидатка географічних наук Ольга Гелевера.
     

    Співавтор книги й еколог Федір Топольний зазначає, що родон у повсякденному житті не такий шкідливий, як усі говорять про нього, а наша область має унікальний клімат.
     

    - На Кіровоградщину надходить найбільше ультрафіолотевого проміння у весняно-літній період в Україні. Атмосфера над регіоном найпрозоріша, тому і повітря сухе. Оскільки у нас не суцільний сезон дощів і вологи, як на Заході, у сезон грипу ми страждаємо найменше, - наголошує Федір Топольний.
     

    Оскільки родон не підіймається вище 3 поверху, єдине, як кропивничани можуть себе уберегти - щоденно провітрювати й заклеювати всі щілини у підлозі.

    Також науковці наголосили, що глобальної проблеми з родоном, на їхню думку, немає.

    Книга має 1000 примірників, які роздадуть у бібліотеки, громадські організації та школи, для вивчення цього питання.

    Летиція Курята

    Читайте також: 29 вересня у світі відзначають День серця