Живе у будинку екс-дружини та літає за кордон, а НАЗК не бачить

 • 24 лют. 2018 10:12
 • 783
  • Новина Живе у будинку екс-дружини та літає за кордон, а НАЗК не бачить Ранкове місто. Кропивницький
   
  У декларації голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка Нацагентство з питать запобігання корупції не виявило порушень. Про це повідомляє bihus.info, посилаючись на відповідь НАЗК на запит члена Громадської ради доброчесності Романа Маселка.
   
  Такі висновки Агентство у боротьбі з корупцією зробило після повної перевірки декларації судді. Між тим НАБУ звинувачує Павла Вовка у незаконному збагаченні. 
  Про Павла Вовка журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” розповідали у середині травня 2017. Тоді Голова Окружного адмінсуду Києва проходив співбесіду кандидата на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду України. Кандидатів перевіряє громадська Рада доброчесності. Перед проходженням співбесіди кореспонденти відзначають збентеження Павла Вовка. Він обурений застереженням Ради доброчесності щодо його зв’язків з одіозними політиками. Пов’язують суддю із Сергієм Ківаловим – з ним Вовк працював до суддівства. І з Олександром Грановським, з яким Вовк проводив дружні зустрічі, вже коли був головою суду. 
  Комісія звертає увагу на вартість перельоту Павла Вовка ще у червні 2013 році у 9000 гривень, тоді як зарплата його тоді становила 16 000. 
   
   
  Журналісти ж констатують – за три роки голова суду вилітав за кордон 33 рази. За оцінками розслідувачів, сума, необхідна на перельоти, становила 225 тисяч гривень на рік. 
  Також відзначають, що суддя має три коштовні швейцарські годинники. 
  Витрати та статки Павло Вовк пояснює заощадженнями у сумі 150 тисяч доларів. 
   
  Незважаючи на виявлені громадською радою доброчесності та журналістами зв'язки з одіозними політиками та невідповідності доходів та витрат, співбесіду Вищої кваліфікаційної комісії суддів Павло Вовк проходить. 
   
  Але це розслідувачів не зупиняє. Ще їх цікавить маєток екс-дружини Павла Вовка на Київщині, якого в декларації голови суду немає. Та попри це і формальне розлучення, у будинку колишньої Павла Вовка неодноразово помічають сусіди. 
  Тим не менш на питання журналістів щодо будинку голова суду відповідає, що мешкає він за містом реєстрації у задекларованій квартирі у Києві, дружини в нього немає, а до будинку він не має ніякого стосунку. Також Павло Вовк просить розслідувачів не фальсифікувати дані. А вже наприкінці травня НАБУ при обшуці у будинку екс-дружини застає голову суду вранці разом з колишньою саме у заміському незадекларованому суддею маєтку.
   
  Згідно з витягом з Держреєстру нерухомості, зазначають розслідувачі, Світлана Вовк придбала будинок і землю у Віті-Поштовій у жовтні 2016 року. На момент обшуків на цій землі йшло будівництво ще одного будинку. 
  Зараз Національне антикорупційне бюро має відкриті провадження щодо судді за двома статтями - незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації.
  У висновках же НАЗК йдеться про те, що в декларації голови окружного адмінсуду немає ані адміністративних, ані кримінальних правопорушень.
   
  Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації». 
   
  Нагадаємо: Дружина заступника Генпрокурора задекларувала прибуток у півтора мільйона