Жінки опановують все більше чоловічих професій

  • 9 бер. 2017 17:44
  • 926
    • Новина Жінки опановують все більше чоловічих професій Ранкове місто. Кропивницький
    Передсвяткові думки
    Шалена увага до так званої гендерної рівності все більше призводить до того, що жінки опановують все більше чоловічих професій. Одною з них стала професія патрульного. 
     
    Згадайте, шановні читачі, де ви могли бачити жінку у донедавна ще міліцейській формі? Відповім — лише в кабінетах приймалень або на паперовій роботі. Але у квітні минулого року в нинішньому Кропивницькому на вулиці вийшла нова патрульна поліція, у складі якої кілька десятків дівчат. За цей час вони  і на селфі з містянами погоджуються, і правопорушників ловлять, і в громадському житті беруть участь. Але попри все вони є насамперед чарівною половиною людства.
    Чутки про можливе скасування дня 8 Березня в якості вихідного змусила звернутись до дівчат–патрульних з кількома питаннями. Моїми співрозмовницями стали Марина Валявська та Інна Бирловська.
     — Чи згодні Ви з тим, що для жінок немає обмежень в професіях?
    Марина: «Так, згодна на всі сто відсотків».
    Інна: «Підтримую колегу».
    — Що переважає в дівчині–поліцейському — сила тіла чи сила духу, і в чому саме?
    Марина: «Без сили духу немає сили тіла. Так, наші дівчата з категорії «коня на скаку остановят, в горящую избу войдут», до того ж вони відповідають не лише за себе, а й за напарника. А це велика відповідальність. У мене, наприклад, постійний напарник. Я довіряю йому, а він — мені».
    Інна: «Я теж згодна, що сила духу впливає на силу тіла. Ми намагаємось не відставати від хлопців у фізичній та тактичній підготовці. Але є ситуації, коли правопорушника зупиняє саме жіночність  — нехай і в однострої. Декого можна переконати словами, декого посмішкою. Але зброєю в разі потреби ми володіємо не гірше».
    — Ваша позиція щодо можливої «десвятизації» 8 Березня?
    Марина: «Питання досить складне, і чітко відповісти важко. Наскільки мені відомо, це Міжнародний жіночий день...»
    Інна: «Категорично проти! Як би не глузували з того, що зазвичай чоловіки святкують його більше й до нестями, це день, коли справжні чоловіки демонструють свою увагу нам, жінкам. Хоча дійсно справжні демонструють її щоденно. Ні, я категорично проти скасування цього дня як вихідного».
    — Якщо на  8 Березня випаде чергування, якою буде Ваша реакція як жінки?
    Марина: «Служба є служба, тому особливої різниці немає. На мій настрій це аж ніяк не вплине».
    Інна: “На свята має чергувати наша третя рота, в якій чотири дівчини. Але наші чоловіки зробили нам подарунок, домовившись з колегами, які нас замінять. Цей вчинок вартий нашої поваги. Отже, ми святкуватимемо  з родинами. Але в разі термінового виклику завжди готові прибути на службу».
    От такі кропивницькі полісвумен. Спілкуючись з ними, трохи важкувато було повірити в те, що власниці шикарного манікюру, модних зачісок та гламурного одягу у звичайному житті носять чорні однострої, на талії пістолети, дубинки та інші засоби вгамування порушників закону й порядку. Але попри все вони  були, є і залишаться жінками, які варті щогодинної уваги і щоденного свята, а не лише один день на рік. «Для нас це свято початку весни, свято квітів, свято сонця...» — наголосила у розмові Інна Бирловська. Тож шановні дівчата й жінки  Кропивницького і всієї України, щирі вітання від нашого видання з побажанням  тепла, уваги й кохання. З 8 Березня вас!
    Максим Гуцалюк