Знам’янська прокуратура захистила інтереси держави у земельній сфері

 • 20 січ. 2017 11:19
 • 685
  • Новина Знам’янська прокуратура захистила інтереси держави у земельній сфері Ранкове місто. Кропивницький
   
  Знам’янська місцева прокуратура у судовому порядку вимагає зобов’язати фермерське господарство повернути у власність держави сільськогосподарської землі вартістю понад 1,2 млн грн., які останнє незаконно отримало у користування на пільгових умовах.
  Мова йде про дві земельні ділянки загальною площею понад 38 га, розташовані на території Знам’янської Другої селищної ради. Зазначені землі на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру в області було надано в оренду громадянину для ведення фермерського господарства. Проте прокуратура встановила, що орендар вже є засновником та керівником фермерського господарства, у користуванні якого знаходяться значні площі сільгоспугідь.
  Вказані факти підтвердили, що дійсний намір громадянина спрямовувався на штучне використання цієї процедури як пільгового порядку одержання в оренду земель державної власності поза передбаченої законодавством процедури земельних торгів. Як наслідок, розмір орендної плати був значно занижений.
  Вказане стало підставою звернення місцевої прокуратури до суду з позовом про розірвання договору оренди землі та повернення її у власність держави. На даний час судом відкрито провадження у справі. 
  Прес-служба прокуратури Кіровоградської області.