Націоналісти Кіровоградщини взяли участь у відкритті пам’ятника Горлісу-Горському

 • 30 квіт. 2017 14:16
 • 2282
  • Новина Націоналісти Кіровоградщини взяли участь у відкритті пам’ятника Горлісу-Горському Ранкове місто. Кропивницький
   
  Біля села  Розумівка Олександрівського району, у лісі, пройшло урочисте відкриття пам’ятника Юрієві Горлісу-Горському, старшині Армії УНР.
  На такий захід з’їхались пітріоти з усієї Кіровоградщини, а також гості зі столиці і Західної України і навіть з-за кордону, військові, свободівці. Серед особливих гостей були присутні комбатант Легіону Свободи Олег Куцин, голова ОУН Богдан Червак, єпископ Кропивницький і Голованівський Української православної церкви КП владика Марк. 
  Новий монумент розташований біля могили Чорного Ворона (Миколи Скляра), який загинув разом з побратимами у 1920 р. у бою з більшовиками.
   
  Вступне слово тримав місцевий історик Юрій Митрофаненко, який подякував скульпторам  Віктору Френчкові і Василю Ткаченкові за створення пам’ятника, а також усім активістам, котрі долучились до облаштування місцини навколо монументу. Важливість такої події відзначив голова історичного клубу Роман Коваль. Тримали слово і голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, і заступник голови облради Ігор Степура, і сільській голова Христенко.
   
  На початку відкриття були урочисто підняті державний та холодноярський прапори.
  Зачитували вірші Кобзаря актори обласного драматичного театру ім. М. Кропивницького Євген Скрипник та Олександр Ярошенко. Відомий на всю Україну кобзар Тарас Силенко виконав пісню на вірш Т. Шевченка “За байраком байрак”. 
   
  Єпископ Марк освятив пам’ятник Юрієві Горлісу-Горському, а усі охочі поклали квіти до монументу.
  Супроводжували захід юні сокільці, учасники всеукраїнської гри "Джура" з Великої Виски - загін "Ворон" ніс варту біля монументу, а потім заспівав пісню "Лента за лентою". Наприкінці відкриття усі присутні виконали Славень України, і навіть дітки, зворушливо поклавши руку на серце, дуже старанно виконували головну державну пісню.
   
  На завершення Роман Коваль запросив усіх у Холодний Яр на святкування 100-ліття Вільного козацтва та Української революції.
   
  Довідка:
  Юрій Горліс-Горський (справжнє ім'я Юрій Юрійович Городянин-Лісовський; у підпіллі Залізняк, Горський; нар. 14 січня 1898 р., Демидівка — помер 27 вересня 1946 р., Ауґсбурґ) — український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, автор історичного роману "Холодний Яр".
   
   
   
   
  Олена Скочко