Кропивницький руфер ледь не загинув. Але врятував життя друга

 • 14 бер. 2018 16:36
 • 2585
  • Новина Кропивницький руфер ледь не загинув. Але врятував життя друга Ранкове місто. Кропивницький
                        
  Кілька тижнів тому кропивницький інформаційний простір заповнили заголовки про падіння місцевого школяра з п’ятиповерхівки біля готелю «Європа». Хлопці полізли на дах, щоб зняти черговий сюжет для ютуб–каналу, бо займаються руферством. Назбиравши екстремальних кадрів, почали злазити, як раптом пожежна драбина відірвалася та один з хлопців полетів донизу, серйозно травмувавшись. 
   
  Поспілкувавшись з мамою кропивницького руфера Оленою Гавриленко, дізналися про подробиці події, які розповів їй син Владислав.
   
  — Він у нас спортсмен, займається хортингом та ММА. А руферство в нього хобі. Він досягав висот багатоповерхівок, знімав краєвиди на відео та монтував його для каналу в ютуб. Одного дня вони вилізли по пожежній драбині на п’ятиповерхівку біля готелю «Європа». Коли злазили, його товариш ліз нижче, а він — вище. Раптом драбина почала обриватися і Влад, щоб Артем не впав, ухопився однією рукою за дах, а іншою за драбину. Це робив для того, щоб Артем зміг безперешкодно злізти на землю. Коли драбина обірвалася, Влад зірвався та полетів донизу. Вже в лікарні після реанімації він найперше сказав: «Я врятував життя друга». Коли ми з ним розмовляли, він переповів цю історію в деталях, — розповіла мама кропивницького руфера.
   
  Падіння з чималої висоти не минулося без травм. Лікарі діагностували у хлопця численні розриви та переломи. Нещодавно хлопець переніс другу операцію. Реабілітація після падіння триватиме близько півроку. Спочатку  його лікували в Кіровоградській обласній дитячій лікарні та потім поїхали до Києва, бо операції такої складності можуть робити хірурги, яких в Україні всього семеро.
   
  — Зробили йому другу операцію. Він зараз перебуває на лікуванні в Охматдиті. Оперували його троє хірургів. Операція була дуже складна. Наразі чекаємо висновків лікарів та будемо дивитися, який хід лікування буде далі, — додала Олена Гавриленко. 
   
  Зйомка висотного відео та порятунок друга Владові Гавриленку коштували перелому носа, розриву гайморових пазух, перелому основ черепа, переломів нижньої та верхньої щелеп, перелому щелеп вух зі зміщенням 1,5 см, травми хребта, розривом піднебіння. Також лікарі зашивали рот пацієнта й працювали над його обличчям, бо після падіння травми були тяжкі.
   
  Довідка з Вікіпедії
  Руфери — сучасна міська субкультура, прихильники якої відвідують дахи різних будівель і споруд. Руферство є різновидом сталкерства, що полягає в проникненні і дослідженні різних важкодоступних об’єктів.
  Назва «руфери» походить від англійського «roofing», тобто відвідування дахів будинків (офіційно для цього не призначених). Найпопулярнішим є відвідування висотних об’єктів, таких як багатоповерхові житлові будинки, хмарочоси, радіовежі, труби і т.п. Дахи відвідуються в розважальних цілях, а також щоб показати можливість, як проникнути на об’єкти, що охороняються, зробити фотографії. Деякі руфери також заради адреналіну балансують на вузьких балках над прірвою і виконують різні трюки, пов’язані зі стрибками і силовою акробатикою на висоті. Переважна більшість руферів — молодь, зазвичай школярі та студенти.
   
  Дмитро Семенюк 
   
  Нагадаємо: Борця за свої права Миколу Завітренка відзначили подякою