Люди стають заручниками фінансового шантажу, коли стратегічні підприємства належать приватним структурам - Капітонов

 • 20 бер. 2018 14:20
 • 1267
  • Новина Люди стають заручниками фінансового шантажу, коли стратегічні підприємства належать приватним структурам - Капітонов Ранкове місто. Кропивницький
   
  Після затвердження порядку денного засідання сесії Міської ради Кропивницького перед присутніми виступив депутат міської ради Сергій Капітонов (ВО "Свобода").
   
  Він зачитав уривок звернення до міського голови від групи депутатів стосовно скликання позачергової сесії: "Депутати міськради, громадськість, ветерани АТО намагались потрапити до керівника, але безрезультатно. Директор Кіровоградгазу Олександр Гладкий поводився з представниками депутатського корпусу зухвало, чим порушив закон про статус депутатів міських рад про гарантоване право на невідкладний прийом".
   
  І продовжив: "Хочу зауважити, що коли я звернувся у виконавчі органи самоврядування депутатське звернення з вимогою надання інформації щодо підстав, на яких міськрадою було надано в оренду майновий комплекс теплогенеруючого підприємства приватному підприємству ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» та умови договору оренди. Та досі відповіді не отримав. Тож секретарю міської ради потрібно звернути на це увагу, перш ніж звинувачувати у порушенні законів керівників приватних підприємств, треба навести лад в органах виконавчої влади".
   
  Сергій Капітонов продовжив: "14 березня у місті трапилася надзвичайна подія - підприємство ТОВ Кіровоградгаз через борги припинило газопостачання котельням підприємства ДП Кіровоградтепло, через що півміста залишилось без тепла. Це наглядний приклад того, що люди стають заручниками фінансового шантажу, коли стратегічні підприємства належать приватним структурам.
   
  ВО "Свобода" наголошує, що усі стратегічні об’єкти, до яких умовно належать теплогенеруючі підприємства, повинні перебувати у комунальній або державній власності. Це запорука того, що у скрутний час ніхто не зможе шантажувати народ України. Коли націоналісти прийдуть до влади, обов’язково врегулюють це на законодавчому рівні, але, на жаль, на сьогодні ми маємо уряд олігархів, яким байдуже проблеми українців. 
   
  Внаслідок непрофесійного менеджементу  теплогенеруючого підприємства та неспроможності міської влади вирішити фінансовий конфлікт, люди мерзли у холодних оселях. Проблему потрібно вирішувати комплексно. По-перше, фракція ВО "Свобода" буде ініціювати повернення до комунальної власності цілісного майнового комплексу, який був переданий в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА».
   
  По-друге, необхіда стратегічна програма розвитку теплогенеруючої галузі, необхідно переходити на альтернативні джерела енергії. Міста Тернопіль, Хмельницький, Івано-Франківськ, де мерами є націоналісти, вже вирішили цю проблему. Наприклад, мер Тернополя Сергій Надал був обраний на посаду за часів Януковича і Азарова, в умовах економічної блокади йому вдалося зняти місто з газової голки. Чим наше місто гірше за Тернопіль? Свободівці вже пройшли цей нелегкий шлях і готові поділитися досвідом. Так давайте позбавим наше місто газової залежності, час настав". 
   
  Проте міський голова Кропивницького Андрій Райкович закликав депутатів не підтримувати депутатський запит Сергія Капітонова, оскільки вважає за необхідне спочатку ознайомитися зі звітом керівника ДП «Кіровоградтепло» ЦНТІ УНГА. Очевидно, що міській владі не вигідно повертати теплогенеруюче підприємство в комунальну власність. 
   
   
  Олена Скочко
   
  Нагадаємо: Які порушення виявила спецінспекція на об’єктах кропивницького депутата (ВІДЕО)