Хто з кропивницьких депутатів ще не визнав Голодомор як геноцид проти української нації?

 • 22 бер. 2018 13:55
 • 2648
  • Новина Хто з кропивницьких депутатів ще не визнав Голодомор як геноцид проти української нації? Ранкове місто. Кропивницький
  Сьогодні, 22 березня, пройшла 16-а сесія Фортечної районної у м. Кропивницькому раді. На засіданні зареєструвалось 25 депутатів із 44-ох.
   
  Перед депутатським корпусом про виконання бюджету за 2017 рік звітувала начальник фінансового відділу районної ради Інна Поповкіна. Більшістю голосів депутати затвердили звіт: 22 - за, 3 - утримались.
   
   
  Після розгляду декількох питань і слухання звітів перед депутатським корпусом виступив керівник фракції ВО "Свобода" Ігор Якименко. Він написав звернення від депутатів Фортечної районної у місті Кропивницькому ради до Верховної Ради України щодо встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору, у якому просять підтримати законопроект № 7343 від 28.11.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору)», яким передбачається доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421. «Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу».
   
  Підтримав дане звернення і керівник фракції від Опозиційного блоку Олександр Рихлицький, який зазначив, що даний закон має особливо ментальне значення для нашого краю, адже Кіровоградщина найбільше постраждала від Голодомору.
   
   
  Більшість із присутніх депутатів проголосували за дане звернення, але ж четверо обранців не підтримали цей законопроект, серед яких три депутати від БПП, а один від Радикальної партії Ляшка (Сергій Корінний, Олена  Сидоренко, Олександр Чибітько та Андрій Дрозд).
   
  Дивним виглядає голосування депутатів від Блоку Петра Порошенка, адже президент і його фракція у ВР підтримала даний законопроект.
   
  Тож за результатами голосування звернення не було підтримане, на відміну від Кіровоградської обласної ради, яка у п’ятницю, 2 березня, на  18-ій черговій сесії  одноголосно підтримала аналогічне  звернення від фракції ВО "Свобода".
   
   
  Текст звернення
   
                                                       ЗВЕРНЕННЯ
  депутатів Фортечної районної у місті Кропивницькому ради  до Верховної Ради України щодо встановлення кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.
   
   
  28 листопада 2006 року був ухвалений Закон України «Про Голодомор  1932 – 1933 років в Україні» № 376-V, згідно з яким Голодомор 1932 – 1933 років в Україні, відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, було визнано цілеспрямованим актом масового знищення людей, геноцидом Українського народу.
   
  Визначення цієї жахливої події як геноциду ґрунтуються на великому масиві наукових досліджень, сотнях тисяч архівних документів та спогадів тих, хто вижив під час Голодомору. За даними дослідників, сукупні демографічні втрати внаслідок Голодомору становлять понад 10 мільйонів людей.
   
  Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.
   
  У цьому контексті слід акцентувати увагу на тому, що як в Україні, так і за її межами відбуваються провокативні за своєю суттю спроби заперечити Голодомор та виправдати його організаторів. Ініціатором і головним натхненником заперечення Голодомору є, насамперед, Російська Федерація, яка, декларуючи себе правонаступницею СРСР, всіляко намагається виправдати злочини тоталітарного комуністичного режиму.
   
  Враховуючи все вищевикладене, зокрема, систематичні атаки Російської Федерації на інформаційний простір України в рамках «гібридної війни» проти нашої держави, можна констатувати, що постала нагальна потреба у встановленні кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору.
   
  Беручи до уваги вищевикладене, ми, депутати Фортечної районної у місті Кропивницькому ради, просимо підтримати законопроект № 7343 від 28.11.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору)», яким передбачається доповнення Кримінального кодексу України новою статтею 4421. «Публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу», де зазначається, що публічне заперечення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні як геноциду українського народу, а так    само     виготовлення     і     розповсюдження     матеріалів    з  таким запереченням карається штрафом від трьох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років.
   
   
  Депутати Фортечної  районної 
  у м. Кропивницькому ради сьомого скликання
   
  Олена Скочко
   
  Нагадаємо: На Кіровоградщині суд скасував рішення сільської ради про примусове об’єднання