Кіровоградщина проти рейдерів

  • 4 лип. 2018 16:30
  • 1068
    • Новина Кіровоградщина проти рейдерів Ранкове місто. Кропивницький
     
    17 травня дружини пайовиків разом з дітьми організували акцію під стінами Кіровоградської облдержадміністрації під назвою «Голодні діти». 
     
    Учасники зібрання прагнули привернути увагу до рейдерського захоплення СВК «Агрофірма Маріампольська». По її завершенні учасники зустрілися з головою Кіровоградської ОДА Сергієм Кузьменком та обговорили шляхи вирішення проблеми.
     
    На попередньому тижні, під час засідання обласного оперативного штабу з протидії рейдерству в облдержадміністрації заступник начальника Головного управління Національної поліції в області Дем’ян Таршин повідомив, що наразі поліція Кіровоградщини збирає докази для оголошення підозри учасникам рейдерського захоплення агрофірми.
     
    — Було розпочате кримінальне провадження за ст. 190 ч.3 ККУ. Зараз розповісти про всі слідчі дії я не можу, але додам, що досі триває низка експертних досліджень. Коло осіб, причетних до злочину, встановлено. Наразі підозра їм не оголошувалася. Триває збір доказів, при достатності яких вона буде оголошена, — повідомив Дем’ян Таршин.
     
    Слідчі встановили: зібрання засновників кооперативу, як того вимагає процедура під час зміни форми власності підприємства, не проводилися. За словами керівника профспілки СВК “Агрофірма Маріампольська” Олега Дудуки, рейдери посилалися саме на цей документ-рішення зборів.
     
    — Ми прибули до Кропивницького, і нам пояснили, що юридично нашої фірми не існує, а в держреєстрі юридичних осіб ми відсутні. Замість неї існує ТОВ “Агрофірма Маріампольська”. Тобто нас реорганізували в товариство. Цього ж дня (2 квітня 2018 року) на підприємство прийшов чоловік з двома юристами та, надавши документи, повідомив, що тепер він тує є генеральним директором. В паперах, які він демонстрував, йшлося, що відбулося засідання зборів СВК і начебто всі засновники прийняли одноголосне рішення реорганізувати господарство. Їх на підприємстві 785, — розповів Олег Дудук.
     
    За інформацією начальника головного управління юстиції в Кіровоградській області Вадима Гуцула, незаконні реєстраційні дії допущено реєстратором Кіровоградської обласної філії Комунального підприємства «Благоустрій Шевченківського району» Вікторією Кундас. Перереєстрація відбулася з порушенням процедури.
     
    — Ми бачимо грубе порушення з боку державного реєстратора, адже процедура зміни форми власності передбачає виконання певного алгоритму дій, яких не було дотримано, — зазначив Вадим Гуцул. — Відтак перетворення виробничого кооперативу в товариство з обмеженою відповідальністю, згідно з процедурою, триває близько двох місяців. У випадку з «Агрофірмою Маріампольською» реєстраційні дії були проведені всього лише за один день. Ми почали думати над вирішенням цієї проблеми. Комісія Мін’юсту вдруге розглянула скаргу СВК «Агрофірма Маріампольська». Всі права 785 засновників цього кооперативу були поновлені. Також директора підприємства Костянтина Міщаніна було поновлено на своїй посаді.
     
    Дмитро Семенюк