Кропивницький: Ми відповідаємо за тих, кого приручили

  • 16 серп. 2018 09:07
  • 2194
    • Новина Кропивницький: Ми відповідаємо за тих, кого приручили Ранкове місто. Кропивницький
                            
    У третю суботу серпня у світі вже за традицією відзначають Всесвітній день бездомних тварин. Започаткували цю дату ще на початку 1990-х на підтримку ініціативи волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду.
     
    Як зазначають самі волонтери, ця дата не вважається святом, а слугує приводом для звернення уваги до проблем бездомних тварин, до розповідей про їхню трагічну долю.
     
    У всьому світі волонтери в цей день влаштовують просвітницькі та благодійні акції. Вони проводять концерти, конкурси та аукціони, а зібрані кошти спрямовують на допомогу покинутим тваринам. Для деяких безпритульних істот це гарний шанс знайти нового господаря.
     
    У Кропивницькому волонтери цей день не відзначають, проте готуються до більш масштабних свят та заходів. Голова організації захисту тварин «БІМ» Катерина Дорош розповіла, чому Всесвітній день бездомних тварин непопулярний серед кропивничан.
     
    У нашому місті люди ще не звикли до подібних свят... Більше відомий «Кубок Барбоса», який ми відзначали нещодавно. Це свято безпородних собак. А на день міста також візьмемо участь у святі «Смачна кісточка». На жаль, у нас не всі люди поділяють думку, що безпритульні тварини мають право на існування, — ділиться пані Катерина.
    Як зазначає волонтерка, частою причиною того, що чотиролапі опиняються на вулиці, є людська недбалість та безвідповідальність. Більшість мешканців ветеринарно-реабілітаційного центру «БІМ» — це колишні домашні тварини, які з різних причин стали непотрібні своїм господарям. Такі звірі на вулицях міста не можуть себе ні прокормити, ні захистити.
     
    За історію свого існування центр неодноразово повертав загублених улюбленців господарям. Останній такий випадок стався після нещодавньої грози. Собака вибігла під час негоди з двору та шукала їжу попід дворами. Мешканці злякалися й викликали поліцію разом із зоозахисниками. А вже наступного дня знайшлися власники…
    Тим тваринам, за якими не повернулися господарі, кропивничани можуть допомогти як власноруч, приїхавши і попрацювавши у вольєрі, так і перерахувавши кошти. 
     
    РЕКВІЗИТИ: Карта організації у ПриватБанку: 4731 2191 0010 0704 на ім’я Дорош Катерини Геннадіївни.
    Хоча багато хто допомагає центру матеріалами для ремонту, ковдрами та кормом для тварин.
     
    Щоб знайти новий дім для мешканців центру «БІМ», волонтери розміщують інформацію про своїх підопічних у соцмережах. Таким чином тварини отримують нову домівку. А подальшу долю чотирилапих волонтери відслідковують, отримуючи відео та фото із нового місця проживання.
     
    У Кропивницькому вже півтора року працює програма по регулюванню чисельності безпритульних тварин. Із міського бюджету виділяються кошти на їхню стерилізацію. Волонтери стверджують, що це великий крок уперед, якого вони чекали вже багато років.
     
    Люди хочуть, щоб у місті був притулок, а бродячих котів та собак на вулицях поменшало. У будь-якому випадку притулок не вмістить всю кількість безпритульних створінь. Їх поменшає на вулицях тоді, коли люди припинять викидати своїх домашніх улюбленців, — говорить Катерина Дорош.
     
    Та яка ж ситуація із бездомними тваринами в інших країнах світу?
     
    Так, у США існує програма нагляду за тваринами, яка включає в себе, зокрема, відлов, організацію притулків, стерилізацію нічийних істот та просвіту населення. Ціни на безпритульних тварин у цій країні занижують, а за порушення чинного законодавства вводять адміністративну відповідальність.
     
    У свою чергу досвід Німеччини показує, що вирішити проблему безпритульних собак за рік-два неможливо. Для цього необхідно запастися терпінням та бажанням допомогти чотирилапим на п’ять-дев’ять років. Так само, як і Сполучені Штати, для вирішення проблеми із безпритульними істотами вимагають виконання обов’язкових вимог:  проведення стерилізації тварин, виховання та просвіта населення.
     
    Будь-яка цивілізована держава має захищати права тварин на гуманне ставлення до них. Звісно, вулицями міста не повинні бігати зграї покинутих собак та котів. Від цього страждають і люди, і самі тварини. Питання стоїть в тому, як забезпечити покинутих напризволяще людьми необхідними умовами для існування. Адже в Україні, зокрема у Кропивницькому, безпритульні тварини у більшості випадків залишаються сам на сам із людською примхою та безвідповідальністю.
     
    Кожен із нас має пам’ятати слова Рудого Лиса, який сказав одного разу Маленькому Принцу: «...не забувай: ти назавжди відповідаєш за всіх, кого приручив». Ці слова допомогли Принцу зрозуміти, як він любить свою беззахисну слабку троянду, і повернутися до неї. Ці слова нагадують нам, що найважливіші речі у житті — найпростіші. І однією з них є відповідальність кожного з нас. 
     
    Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.
     
     
    Аліна Кулик