Громада міста Кропивницького вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-33 рр.(ФОТО, ВІДЕО)

  • 24 лист. 2018 17:24
  • 1625
  •  
    Сьогодні, 24 листопада, у Кропивницькому пройшла урочиста хода з покладання квітів до пам’ятного хреста жертвам Голодомору. До заходу долучилось біля тисячі містян. як зазначає один з учасників акції, цього року до скорботної ходи долучилось більше людей, ніж у минулому.
     
    Як і того року, для учасників заходу актори театру Кропивницького зачитали уривки зі спогадів жителів Кіровоградщини, які пережили ті жахливі для українців часи.
     
     
     
    До пам’ятного хреста містяни поклали квіти, свічки та колосся, жертвам більшовицького терору вклонились молодь, громадські активісти, представники місцевої влади, націоналісти  та просто громадяни, які не байдужі до трагічних сторінок Вкраїни.
     
     
     
    Цього року вшанування жертв Голодомору обійшлося без промов представників влади і громадських активістів, натомість актор драматичного театру зазначив, що Голодомор свідомо чинила більшовицька влада, яка прагнула знищити український народ або ж поставити його на коліна. Але ворогам то не вдалося, бо саме у скрутні і трагічні моменти нація навпаки - не знищується, а відроджується і стає сильнішою, знаходить сили для свого відтворення.
     
     
    Завершився урочистий мітинг заупокійною панахидою по померлим українцям під час геноциду у 1932–1933 роках.
     
     
     
    Довідка
    Голодомор 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до смерті від голоду 3,941 млн безпосередньо та склав 6,122 млн втрат ненародженими людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. 
     
     
     
     
     
    Олена Скочко