Кропивницький: Нове покоління читає Кобзаря по-новому

 • 12 бер. 2019 14:13
 • 1051
  • Новина Кропивницький: Нове покоління читає Кобзаря по-новому Ранкове місто. Кропивницький
   
  З нагоди дня народження Тараса Шевченка в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого в рамках проекту «Урок літератури в музеї» відбувся захід «До джерел Шевченкового слова».
   
  Тарас Григорович був усебічно обдарованою людиною: талановитим поетом, видатним живописцем, цікавим прозаїком і неординарним музикою. Шануємо його і як мислителя-філософа, великого гуманіста, просвітителя.
   
  Кожна епоха по-своєму перечитує геніальні твори великого Кобзаря, відшукує в них те, що співзвучне дню сьогоднішньому, знаходить передбачення на майбутнє. Його твори несуть у своїй основі потужний виховний потенціал, спрямований на плекання національної свідомості, духовного збагачення особистості.
   
   
  Цього дня до музею завітали вчителі та учні школи-інтернату «Сокіл». Вони дізналися про зв’язки Тараса Шевченка з нашим краєм та переглянули відеозапис балади «Лілея». Шевченко написав її у 1846 році, поклавши в основу фольклорні перекази про перетворення дівчини на квітку та поєднавши їх із спостереженнями, взятими з тогочасного життя. Раніше лілея була безневинною дівчиною, яку за життя зневажали селяни, тому що вона - незаконнонароджена донька пана. Врешті-решт вороже ставлення оточуючення призвело до її загибелі. Краса і трагічність історії майстерно передані геніальним автором. Науковці зробили акценти на гуманістичній складовій твору, проектуючи його сюжет на сучасні реалії.
   
  Член обласного літоб’єднання «Степ», лауреат премії «Сокіл степів» Олександр Антоненко представив авторську літературно-музичну композицію «Портрет Шевченка». Поетеса, член НСПУ Антоніна Корінь прочитала власний вірш, присвячений Кобзареві. «Заповіт» Шевченка звучав болгарською у виконанні очільника болгарської общини нашої області Сергія Осадчого. Тарасове слово лунало також з уст «соколят».
   
   
  Читайте також: Центр дитячої та юнацької творчості запрошує на концерт Музичного театру полегшеного абсурду