У музеї Осовського створювали «Козака Мамая» у техніці витинанки

  • 15 бер. 2019 12:09
  • 1669
    • Новина У музеї Осовського створювали «Козака Мамая» у техніці витинанки Ранкове місто. Кропивницький
     
    Надзвичайно цікава і у творчому, і в пізнавальному значенні подія відбулася у Кропивницькому. В художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна автор нещодавно відкритої персональна виставки «Українське бароко у витинанках Ольги Коломієць» провела майстер-клас в рамках нового музейного арт-проекту «Лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка».
     
    «Мистецтву навчаються в музеї»: висловлювання відомого французького живописця Огюста Ренуара стало своєрідним творчим кредо професора живопису Олександра Осмьоркіна, який завжди був активним відвідувачем картинних галерей і залучав до цих естетичних походів своїх студентів. Приємно відзначити, що таких традицій дотримується і відома в нашому місті педагог відмінник освіти України Ірина Зантарія, яка не просто завітала до музею зі студентами факультету дизайну Кропивницького інституту «Університет сучасних знань», а ще й ініціювала проведення творчої зустрічі і майстер-класу Ольги Коломієць.
     
    На представленій в музеї виставці експонуються мистецькі доробки із серій: «Птахи», «Козаки» та «Мистецька спадщина» в техніці витинанки. Тож їх автор Ольга Коломієць із задоволенням розповіла і про історію появи перших витинанок з винаходом паперу, і про те, як цей вид декоративного мистецтва став традиційним українським народним, і про особливості техніки їх виготовлення, і про те, що надихнуло її створити творчий проект авторських інтерпретацій творів українського образотворчого та декоративного мистецтва з колекцій провідних музеїв України саме у витинанках, зокрема, картинних образів «Козак Мамай», що є своєрідним сакральним символом українського народу.
     
     
    Саме цей образ овіяного легендами козака і було запропоновано учасникам заходу створити під час майстер-класу в техніці витинанки. Майже на півтори години музейний зал перетворився на своєрідну майстерню, в якій своє уміння володіти паперовирізанням під безпосереднім керівництвом Ольги Коломієць спробували реалізувати не лише творча студентська та учнівська молодь, а й спеціалісти міського управління культури і туризму, які, завітавши на захід, з задоволенням опановували техніку витинанки, адже, за словами майстрині, власноруч створений «Козак-бандурист» стане справжнім оберегом не лише для того, хто його виконав, а й для всієї родини.
     
    Безпосереднє спілкування з майстринею, особиста творча праця та ще й в історичній будівлі, в якій панує атмосфера мистецтва - це справжнє свято гармонії, яке сповнює прекрасними почуттями та спонукає до світлих думок і бажання творити добрі справи.       
     
    Щирі слова подяки звучали на адресу талановитої художниці Ольги Коломієць, яка з задоволенням ставила свій автограф на витинанках учасників заходу, виконаних за її авторським ескізом.
     
    Віта Чернова, директор художньо-меморіального
    музею О.О.Осмьоркіна
     
     
    Читайте також: Вихованці ансамблю «Метелиця» із Кропивницького полонили серця польських глядачів