Об’єкту «Ділянка міського кварталу Середньовічного Києва» на Поштовій площі надано статус пам’ятки національного значення

  • 22 трав. 2019 17:26
  • 1730
    • Новина Об’єкту «Ділянка міського кварталу Середньовічного Києва» на Поштовій площі надано статус пам’ятки національного значення Ранкове місто. Кропивницький
     
    Уряд схвалив зміну категорії пам’ятки «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» на Поштовій площі у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їй охоронний номер 260094. Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 22 травня.
     
    Про це повідомляє Урядовий портал
     
     
    Пам’ятка «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва», виявлена у ході археологічних досліджень на Поштовій площі у місті Києві, має особливу історичну та культурну цінність, а саме артефакти, які стосуються найдавніших сторінок історії України загалом та міста Києва зокрема, а також потребує забезпечення її подальшого збереження та музеєфікації.
     
    - Поштова Площа у місті Києві є унікальним осередком України-Руси. Пам’ятка надзвичайно цікава та цінна з археологічної та історичної точки зору, адже ці знахідки датуються Х-ХІ століттям. Ці фрагменти вулиць стародавнього Києва є свідченням нашої прадавньої історії. Міністерство культури з моменту виявлення пам’ятки підтримало ініціативу щодо надання цьому об’єкту статусу пам’ятки національного значення. Відтепер «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва», а в народі просто «Поштова» стала пам’яткою археології та історії національного значення. Дякую колегам по Уряду за розуміння та підтримку цього важливого питання, а також небайдужій громаді Києва, – зазначає Міністр культури України Євген Нищук.
     
    Нагадаємо, що згадану пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І кварталі 2015 року. Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз. Межі об’єкта з південного сходу поки не виявлено. Глибина залягання археологічного об’єкта починається з 2,5-8 м.
     
    За результатами археологічних досліджень, здійснених у 2014-2017 роках Державним підприємством «Центр археології Києва» Інституту археології НАН України, об’єкт складається з дерев’яного настилу дороги, що вела від берегової лінії до центральної частини міста, фрагментів дренажної системи XVIII ст., виявлено горизонти культурного шару XI-XIII ст., що залягають на глибині 5,5-8 м, рештки вуличної забудови XII ст., яка відокремлена лінією парканів з напівколод. Крім того, зафіксовано будівлю, виконану у зрубній техніці, під нею будівлю XI ст., виконану за каркасно-стовповою конструкцією, досліджено залишки майстерні склороба XIII ст.
     
     
    Обліковою документацією на пам'ятку археології її історична цінність визначена наступним чином: «Об’єкт дає нову інформацію про розвиток містобудування у середньовічному Києві. Завдяки унікальній збереженості дерев’яної забудови XI-XIII ст., характерної для середньовічних міст Київської Русі, є високоякісне джерело для вивчення та реконструкції історичного минулого столиці Київської Русі».
     
    «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка археології місцевого значення наказом Міністерства культури України від 06.12.2016 р. № 1162.