Затвердили перелік ліків, які будуть закуповуватися за кошти держбюджету - 2020

  • 10 січ. 2020 09:22
  • 1050
    • Новина Затвердили перелік ліків, які будуть закуповуватися за кошти держбюджету - 2020 Ранкове місто. Кропивницький
     
    Пацієнти, хворі на туберкульоз, отримають новий протитуберкульозний препарат
     
    Претоманід - це третій новий протитуберкульозний препарат, схвалений за більш ніж 40 років Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, США (FDA), а також перший, який був розроблений некомерційною організацією, а саме TB Alliance. Розробка претоманіду стала можлива завдяки співпраці багатьох наукових інститутів, благодійних фондів, приватного сектору, організацій громадянського суспільства, урядів країн та інших партнерів.
     
    У клінічному випробуванні претоманіду по завершенню 6-місячного курсу 89% (95 із 107 пацієнтів) пацієнтів одужали, що значно перевищує історичні результати лікування із застосуванням інших препаратів, які нині на рівні 34-55%.
     
     
    Пацієнти хворі на рак отримають доступ до сучасного лікування
     
    Для пацієнтів з раком нирки буде закуплений препарат сунітініб або пазопаніб в залежності від того, хто з виробників надасть найкращу цінову пропозицію. Це два інноваційних препарати, які мають схожі показники ефективності та безпеки при лікуванні раку нирки.
     
    Для пацієнтів з раком легень буде закуплений лікарський засіб пеметрексед. Рак легень є одним лідерів за захворюваністю, поширеністю, смертністю, а також показником DALY, який розраховується за кількістю років якісного (здорового) життя, втрачених внаслідок настання непрацездатності або передчасної смерті в результаті захворювання. Пеметрексед - це генеричний препарат, зареєстрований в Україні та світі, його виробляють багато виробників, а отже буде можливо отримати кращу ціну і забезпечити велику кількість пацієнтів доступом до лікування.
     
    Для пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями, зокрема, з мієлодиспластичним синдром буде забезпечено доступ до лікарського засобу азацитидин.
     
    Пацієнти з ВІЛ/СНІД отримають доступ до комбінованого препарату тенофовір алафенамід/емтрицитабін/долутегравір
     
    Тенофовір алафенамід / емтрицитабін / долутегравір (TAF/FTC/DTG) дозволений до використання в Європейському союзі на основі досліджень, що показують подібну ефективність, але менше побічних реакцій у порівнянні з Тенофовіром дизопроксил фумаратом (TDF). Режими лікування на основі TAF є настільки ж ефективними, як і лікування на основі TDF при лікування першої лінії, а також при зміні схеми лікування, але мають кращий профіль безпеки (менше побічних ефектів). Вартість місячного курсу TAF/FTC/DTG у країнах з низьким та середнім рівнем доходу є нижчою за аналогічні схеми. Таким чином пацієнти, які живуть з ВІЛ в Україні, матимуть можливість приймати більш безпечний препарат з фіксованою дозою і без збільшення витрат на лікування.
     
    Медичні вироби для забезпечення розвитку донорства крові та її компонентів
     
    Для розвитку системи донорства крові вперше будуть закуплені витратні матеріали для лабораторного обладнання Alinity s. Вказане обладнання має вищу точність, водночас вартість обстеження однієї донації не буде перевищує таку у того обладнання Architect i2000sr, що використовується наразі.
     
    Діти молодшого віку із пересадженими органами отримають доступ до рідкісних форм імуносупресивних препаратів
     
    Продовжуючи курс на розвиток системи трансплантації, до переліку закупівель були включені рідкісні форми імуносупресії для дітей до 5 років, а саме: такролімус, циклоспорин, мофетіла мікофенолат. Це дозволить спростити використання імуносупресії у дітей, а також отримати кращий клінічний результати для цих пацієнтів.
     
    Пацієнти отримують доступ до безцементних ендопротезів
     
    До переліку закупівель на додачу до цементних ендопротезів будуть повернуті безцементні, так як існують пацієнти, для яких необхідно застосовувати саме їх. Наприклад, для молодих пацієнтів рекомендується саме безцементні ендопротези, так як вони більш універсальні, мають кращі клінічні показники в післяопераційній реабілітації та більший термін використання. Водночас у пацієнтів літнього віку та зі слабким кістковим запасом для отримання кращої стабільності та зменшення ризику перипротезного перелому стегнової кістки рекомендується цементний ендопротез.