Кіровоградщина: Олександрійські чиновники програли суд журналісту (ВІДЕО)
Чиновники Олександрійської міської ради намагаються "відбилитися" перед громадою за допомогою суду
Керівник справами та управління освіти програли суд журналісту Віктору Голобородьку і редакції місцевого видання.
Керівник справами виконкому Олександрійської міської ради Володимир Чеботарьов та управління освіти, молоді та спорту міської ради Олександрійської міської ради, яке представляв депутат міської ради Олег Банковський, програли суд редактору видання «Городской курьер/Міський кур’єр» та приватному підприємству «Термінал».
Про це пише сайт ТЕКСТИ. Олександрія
Суть позову була у вимозі спростувати інформацію, яка, на думку позивачів, порушила їхнє право на незаплямовану честь і гідність та ділову репутацію.
Під час судового засідання 17 лютого суддя виніс рішення відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Суддя оголосив вступну та резолютивну частину рішення, де зазначалось, що рішення може бути оскаржено сторонами до Кропивницького апеляційного суду.
Повний текст рішення має бути оприлюднено не пізніше 27 лютого. Не виключено, що судова справа продовжиться, адже у судовому засіданні Володимир Чеботарьов заявляв про необхідність, на його думку, захищати свої права у всіх інстанціях.
Позиція сторін
Під час судового засідання сьогодні, 17 лютого, позивач Володимир Чеботарьов, коментуючи свою позовну заяву, зазначав, що він «відкатами» не займається. Твердження журналістів про непрозорість проведення тендерів, які були опубліковані у місцевій пресі, є йому неприємними та такими, які нівелюють його позитивний досвід роботи. Однак у суді він розширив свої вимоги і просив суд не тільки спростувати якісь окремі позиції статті, а публікацію вцілому, вважаючи її недостовірною та такою, що шкодить його реноме.
Представник управління освіти, депутат міської ради Олег Банковський, відповідаючи на запитання відповідача, не зміг навести аргументи щодо настання якихось негативних наслідків для ділової репутації управління. В той же час він вказав, що міг би привести у суд десятки свідків, які могли б підтвердити негативну оцінку публікації.
У своїй промові екс-редактор видання зазначав, що перед публікаціями проводилась перевірка викладених фактів, а всі наявні докази у публікації мають припущення, що базуються на мінімальні фактичні основі. Саме наявність обґрунтованих мінімальних доказів, за практикою Європейського суду з прав людини, і є відповідним рівнем забезпеченості журналістських розслідувань.
Нагадаємо, напередодні, керівник справами надав до суду документ, за яким він, мовляв, відбув у справах до обласної ради. Внаслідок неприбуття керсправами на суд, судове засідання було перенесене.
Як з’ясувалось потім, керівник справами повідомив до суду недостовірну інформацію, адже у відповідь на запит до Кіровоградської обласної ради стало відомо, що керуючий справами не викликався та не був доповідачем з будь-якого питання нас сесії облради.
Суть питання
Судова справа триває з квітня 2019 року. За цей час місцеві чиновники і зокрема управління освіти встигли прославитись ще одним великим скандалом із закупівлями, де претензії висуває до керівників місцевого рівня вже і Кіровоградська обласна прокуратура. Також продовжується кримінальне провадження про мільйонні закупівлі на одного з підприємців, де виявилась некомплектність або невідповідність заявленим показникам придбання комп’ютерної та організаційної техніки у навчальні заклади міста. Представники міської влади у судовому засіданні не заперечили про існування таких претензій правоохоронців та зазначили, що то є претензії також і до керівників обласного рівня.