Як громадянам реагувати на фейки

  • 19 бер. 2020 14:15
  • 1009
    • Новина Як громадянам реагувати на фейки Ранкове місто. Кропивницький
     
    УВАГА!! Сьогодні з 00:00 до 24:00 тролі будуть розпилювати фейки. Довірливість і емоційне сприйняття вмикати не можна, критичне мислення активувати на повну. Повідомили з кіберельфійської військової частини! 
     
    Ми зафіксували такі небезпечні для здорового глузду фейки, які тролі завзято розносять мережею:
     
    Вертольоти будуть дезінфікувати вулиці
    Це повідомлення широко розповсюдилося серед українців через месенджери та групи у Facebook. Фейк не містить жодної фактичної інформації, а лише б’є на сполох і нагнітає паніку. Служба безпеки України також спростувала цю інформацію: http://bit.ly/2WoxsVV. Подібні повідомлення розповсюджують також в Казахстані, Киргизстані та Росії.
     
    Дітей не можна випускати на вулицю. Штраф 1700-5100 грн!
    Дійсно, зміни до законів, прийняті Верховною Радою, передбачають штрафи за порушення правил карантину. Але ці штрафи можуть застосовуватися до людей, які порушують санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційних захворювань. Наприклад, якщо ви втечете з-під медичної обсервації з підозрою на коронавірус або вирішите когось інфікувати цілеспрямовано, то підпадаєте під дію цієї статті. Відповідно, за здорових дітей, що гуляють на вулиці з дотриманням санітарних правил, штраф ви не отримаєте. Цей фейк уже спростувала Національна поліція України: http://bit.ly/2WnW3db
     
    Коронавірус живе в горлі чотири дні, перш ніж спуститися до легень
    Автори цього фейку радять полоскати горло водою, сіллю й оцтом, щоб побороти вірус. Проте такі “ліки” самі можуть зашкодити здоров’ю – оцет може викликати важкі хімічні опіки. До того ж, World Health Organization (WHO) у своїх рекомендаціях наголошує: «Низка засобів західної медицини, а також традиційних народних або домашніх засобів може сприяти поліпшенню самопочуття та полегшенню симптомів захворювання COVID-19, проте, зараз НЕМАЄ фактичних даних, які б могли свідчити про те, що дія будь-якого з наявних препаратів дозволяє запобігти інфікуванню або вилікувати хворобу».
     
    Щоб не стати жертвами тролячих фейків, скажіть #НіКоронаПаніці та дотримуйтеся цих простих правил 
     
    Звертайтеся за інформацією тільки до офіційних джерел, наприклад:
     
    - Telegram-канал “Коронавірус Інфо” з оперативною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні 
     
    Піддавайте сумніву будь-яку інформацію, отриману через месенджери та соцмережі. Порадьте своїм близьким робити так само.
    Не поширюйте неперевірену інформацію. Пам’ятайте, поширення завідомо неправдивої інформації тягне за собою адміністративну відповідальність.