Чотири тижні удома. Чим зайнятися кропивничанам?

  • 6 квіт. 2020 14:10
  • 1319
    • Новина Чотири тижні удома. Чим зайнятися кропивничанам? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Уявіть лише, українці сидять на карантині вже 31 день. За цей час усі типові фільми та страви вже встигли набриднути. А більшість втомилася думати, як себе розважати та розвивати у чотирьох стінах. Редакція “Утреннего города” спільно з деякими кропивничанами вирішила скласти декілька лайфхаків, чим зайнятись удома, якщо популярні серіали переглянуті, а вся квартира блистить від чистоти. 
     
    Ранкові ритуали
     
    Якщо ви і досі не навчилися медитувати чи робити ранкову зарядку — саме зараз це зробити. Експерти кажуть, що звичка формується протягом трьох тижнів. У нас є ще, як мінімум, чотирнадцять днів, щоб напрацювати її. 
     
    В Інтернеті існує безліч корисних відео чи програм із практичними порадами. Наприклад, є безкоштовний додаток Meditopia. У ньому є безліч природних звуків для розслаблення, вправ та практик для медитації. Не обов’язково мати якийсь досвід, навпаки, це саме той ідеальний час, щоб почати. До речі, наша журналістка вже тиждень практикує медитацію. 
     
    — До карантину медитувала я раз під час одного з тренінгів. Тоді ефект мені сподобався, але я не бачила сенсу. Зараз, коли рівень тривожності часто підвищується, коли забуваю себе слухати і чути, коли не вистачає концентрації чи вміння розслаблятись, я почала щоранку практикувати медитацію. Роблю це за допомогою додатку. Скажу одразу: не буває правильно чи неправильно. Головне — дихати, відчувати момент, приймати всі звуки навколо, дивитися вглиб себе та чути свій внутрішній світ й організм. Для мене медитація — ідеальний ранковий ритуал. Помітила, що після неї протягом дня я більш сконцентрована, спокійна. А ще дихаю. Адже це надзвичайно важливо — свідомо дихати, — поділилася враженнями Летиція Курята. 
     
     
    Крім цього можна займатися будь-якими вправами, які допомагають налаштуватися на цілий день. Наприклад, у координаторки громадського простору Krop:Hub Катерини Колтунової — це скажені танці під рухливу музику. За її словами, це неабияк заряджає зсередини.
     
     
    Щоденна творчість
     
    Головна редактора “Утреннего города” Людмила Макей любить і вміє не лише писати журналістські матеріали, а й співати, малювати, перекладати, шити, в’язати. Одним словом, творчо проводити дозвілля. А й справді, на будь-яке мистецтво нам завжди не вистачало часу або багато хто був втомленим для справжніх занять. Якщо вдома вже багато років стоїть фортепіано або гітара, — сьогодні саме час взятися за неї та вивчити нові пісні. Полотно і фарби — хутчіш виплескувати свій внутрішній світ на білий “аркуш”. Коли здається, що немає, чим зайнятися, варто згадати про те, що приносить радість. 
     
     
    — Сидіти вдома обожнюю! Я з тих людей, яким ніколи не буває нудно, навіть наодинці з собою. Ось, наприклад, чим встигаю займатися паралельно з віддаленою роботою журналістки. Малюю. Тішить моє серце і олійний живопис, і петриківка, якій намагаюся приділяти бодай годинку щодня. Плету гачком. Дістала з шафи нитки, гачок і витворяю ексклюзивні вироби для дому. Руки зайняті, голова працює в режимі думання об смислє жизні. На виході — готові подарунки для рідних і друзів на Великдень. Ще, після багаторічної перерви, пошила фартушок спеціально до бабусиної сорочки, яку вдягала колись у Буковелі на свій майстер-клас. Мереживо сплела гачком, світла пам'ять бабусі Полі, яка навчила мене плести ще в дитинстві. 
     
    Пишу. Працюю над родинною книгою, ідею якої виношувала багато років. Аж тут якраз відкрились для мене нові архівні дані про обох дідів, які загинули на війні. Займаюся перекладами віршів болгарських поетів. Також у ці дні читаю своїх улюблених авторів і дивлюсь улюблені фільми. Їх багато. Також  щодня спілкуюся телефоном і вайбером із рідними. Саме зараз з особливою гостротою розумію, як багато ми значим один для одного. Бережіть і ви себе! Темрява мине, переможе світло! — написала на своїй сторінці у Facebook Людмила Макей. 
     
     
     
    Розібрати гардероб
     
    Те, що ми сидимо вдома, не означає, що варто забути про зовнішній вигляд. Зараз саме той час, коли потрібно перебрати речі, зробити ревізію у гардеробі та змінити сезони. Не забувайте, що час від часу варто позбуватися зайвих чи непотрібних речей. 
     
    До словам, якщо не знаєте, що робити зі старим одягом, у Кропивницькому є благодійний DobroStore від Krop:Hub. Вони збирають будь-які речі у гарному стані та продають його. Всі виручені кошти йдуть на благодійність — підтримка ветеранів, людей із захворюваннями, безпритульних тварин тощо. А зараз активісти займаються допомогою медикам, які лікують хворих на коронавірус, — медичні маски, захисні костюми, спеціальні екрани тощо.
     
    Крім цього зараз ідеальна можливість стояти біля дзеркала та влаштувати собі іміджеву примірку — створюйте образи, міксуйте між собою речі. Зрозумійте та прийміть свій стиль. Творіть. 
     
     
    Побачення онлайн
     
    Оскільки кожен із нас уже більше трьох тижнів не бачився з друзями, саме час згадати та подякувати сучасні інформаційні технології за їхній прогрес. Адже кожен із нас може випити каву/чай онлайн із друзями. 
     
    Я, наприклад, ходжу на онлайн побачення з друзями, з якими давно не могли зустрітися. Це заряджає, дає певний стимул та емоції. Як на мене, відчувати інших людей у своєму житті важливо, — розповіла Катерина Колтунова. 
     
    Це можна робити і у Skype, Facetime, Instagram, Zoom — можливостей безліч. Тому не забувайте про свою родину та близьких вам людей. 
     
    Редакція “Утреннего города” бажає усім здоров’я, не забувайте дбати про себе та бути свідомими громадянами.
     
    Летиція Курята