Кіровоградщина: Випускники розповідають, чи важко було навчатися дистанційно

  • 3 черв. 2020 18:09
  • 1298
    • Новина Кіровоградщина: Випускники розповідають, чи важко було навчатися дистанційно Ранкове місто. Кропивницький
     
    Останній дзвоник, випускний, мрії, сподівання – все це залишилося тільки у думках школярів. Цього року життя випускників склалося по-іншому. Про своє карантинне навчання, плани на майбутнє, екзамени розповіли «Первой городской» потерпілі від пандемії учні, батьки та директори кропивницьких навчальних закладів.
     
     
    – Чесно кажучи, мені сподобалося онлайн-навчання. По-перше, в інтернеті можна списати, по-друге, отримати хороші оцінки за це. Якщо треба щось перескласти – писали викладачам окремо у вайбері. Руханку не робив, не розумію навіщо вона потрібна, коли часу на все обмаль. На мою думку, я запровадив би онлайн-навчання на постійній основі, адже знання можна і в такому  форматі здобувати. До ЗНО готуватися складно: немає вчителів, щоб запитати поради, а допомога з хімією та математикою не завадить, бо  вступатиму до Львівського національного університету імені Івана Франка. Випускний теж у форматі онлайн, можливо, після карантину зберемося із класом і підемо в кафе, – зазначає випускник  НВО ЗШ 1-3 ступенів №18 Олександр Журба.
     
    За свідченнями міжнародних досліджень, підтримка батьків дуже важлива. Успіху досягають ті молоді люди, які відчувають її.
     
    – Ходити до школи – одне, а онлайн-уроки, то інше. Наприклад, були проблеми з інтернетом, тому нові теми нормально послухати неможливо. Це дуже важко. Мій син постійно сидів у комп’ютері, тому зір погіршився. Домашнього завдання багато, але я теж намагалася допомагати. Через платформу Зум випускники читали вірші, а контрольні писали  в Класрумі. Я пам’ятаю, як хотіла побачити свою дитину у випускній стрічці на лінійці, а коли цього немає – не розумієш, закінчив син школу чи ні. В режимі онлайн неможливо відчути щастя та справжніх емоцій. Мені не вдалося переосмислити те, що я не буду будити його до школи вранці, допомагати з уроками тощо. Випускний, можливо, будемо відзначати після складання ЗНО, – каже мама випускника, Оксана Журба.
     
    За період карантину вчителі також опанували нові інструменти та платформи. Вони почали випускати вебінари, відео на Ютубі тощо.
     
    – Цей рік для наших учнів, як і для всіх інших, виявився непростим: майже 25% освітнього процесу відбувалося через дистанційне навчання: в синхронному режимі – Скайп, Зум та асинхронному – Кластайм, Гугл Класрум, Мудл, Кахут та інші. Також учителі записали серію відеоуроків  різних предметів з найбільш складних тем, які, до речі, набрали більше тисячі переглядів на Ютубі. Весь освітній процес був спрямований на підготовку ЗНО, тому святковий настрій випускників перетворився на діловий.  Важко думати про плани щодо випускного, адже карантин триває до 22 червня, а попереду екзамени. Однак, сподіваюся, наші ліцеїсти не залишаться без свята, –  ділиться директорка Наукового ліцею Наталія Чередніченко.
     
    Кропивницькі школярі кажуть, що онлайн-навчання може нашкодити знанням, а інколи й покращити. Сподіваємося, після закінчення карантину випускники зможуть по праву відсвяткувати закінчення школи. Журналісти «Утреннего города» бажають їм знайти свій шлях у майбутньому!
     
    Христина Ковалевська