8 червня — Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку

  • 9 черв. 2020 09:30
  • 1053
    • Новина 8 червня — Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку Ранкове місто. Кропивницький
     
    В Україні захворюваність на злоякісні новоутворення головного мозку становить 5,4 випадки на 100 тис. населення, згідно із даними 2018-го року. Про це пише Ценр громадського здоров’я України.
     
    Зокрема, у жінок цей показник становить 4,8 на 100 тис. населення, у чоловіків — 6,1 на 100 тис. населення. Пухлини головного мозку становлять близько 9% від загальної кількості всіх новоутворень.
     
    8 червня — Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку. Вони можуть виникнути у людини будь-якого віку. Проте діти віком до 15 років і люди старші 65 років становлять більшість із зареєстрованих випадків, за даними CDC.
    Серед причин розвитку пухлин головного мозку є генетична схильність організму та вплив онкогенних вірусів. Також розглядають вплив іонізованого випромінювання та хімічних канцерогенів.
     
    Симптоми пухлини головного мозку різняться залежно від типу, розміру і точного розташування.
     
    У близько 50% людей з пухлинами головного мозку српостерігається головний біль. Це відбувається через тиск новоутворення на чутливі нерви і кровоносні судини. Варто звернути увагу на прогресуючий постійний біль, який не схожий на мігрень, біль під час тренування, кашлю або зміни положення тіла, який на своєму піку супроводжується блювотою або неврологічними симптомами.
     
    !!Не завжди головний біль означає наявність пухлини головного мозку. Він може виникати й з інших причин: пропущеного прийому їжі, недосипання, інсульту тощо.
     
     
    Судоми виникають, коли пухлини порушують передачу електричних імпульсів між нервовими клітинами, перериваючи або посилюючи їх. Залежно від розташування новоутворення, судоми можуть виникати в кінцівках: руці або нозі у вигляді посмикувань, або у всьому тілі (загальні судоми), які супроводжуються втратою свідомості.
     
    Психічні порушення. Порушується пам’ять і увага, хворий стає неуважним, дратівливим, змінюється характер. Тяжкість симптомів залежить від величини і локалізації області ураження. 
     
    Втрата пам'яті. Проблеми з пам'яттю можуть бути пов'язані з пухлиною в лобній або скроневій ділянці. Новоутворення в лобній або тім'яній ділянці впливають на міркування і прийняття рішень.
     
    Втома, слабкість і виснаження. Характерні ознаки пухлин незалежно від локалізації. Відчувається сильна фізична втома, яка не проходить після сну та відпочинку. Із ростом новоутворення сон може бути значно довшим і навіть серед дня. 
     
    Нудота і блювання. Не залежать від прийому їжі і після фіналу не приносять полегшення. Особливо слід звернути увагу на ранкову нудоту або блювотні позиви, які виникають під час зміни положення тіла.
     
    Слабкість і оніміння. Деякі пухлини головного мозку викликають оніміння або поколювання рук і ніг, переважно на одній стороні тіла.  
     
    Якщо у людини є деякі із перерахованих вище симптомів, це не обов’язково означає, що у неї новоутворення головного мозку. Такі симптоми супроводжують багато інших станів. Важливо вчасно і правильно поставити діагноз у лікаря. Тому слід записатися на прийом до фахівця. Визначення причини симптомів є першим кроком до отримання необхідного лікування.