Кіровоградщина: У Гайвороні встановили систему водовідведення
Більше півсотні родин, які мешкають у багатоквартирних будинках отримали можливість приєднатись до єдиної системи водовідведення Гайворона, а до місцевої водойми тепер потрапляють тільки стоки, що пройшли систему очистки.
Про це повідмляє консультантка з комунікації Кіровоградського РВ АМУ Валентина Остапчук.
Наприкінці 50 – х років минулого століття у Гайвороні було побудовано мікрорайон двоповерхових багатоквартирних будинків. До 2000 - их років мешканці квартир не мали системи водовідведення та водопостачання, користувались найближчими вуличними колодязями і виносили нечистоти у зливні ями. Пізніше, за власної ініціативи власники квартир провели внутрішньобудинкову систему водопостачання та спорудили окремі виходи для відходів. Поміж тим, усі нечистоти потрапляли в ґрунт і ставали джерелом забруднення водоносних горизонтів міста.
Минулого року вирішення одночасно двох проблемних питань було заплановано спрямувати з міського бюджету частину надходжень екологічно фонду, а саме 180 тисяч. За ці кошти, планувалось придбати обладнання та забезпечити виконання частини робіт, іншу частину з впорядкування території після встановлення мережі за рахунок поточних мало виконати КП «Гайворонський комунальник».
- Роботи тривали трохи більше місяця. За цей час було викопано та укріплено три оглядові колодязі, підкладено підземні комунікації загальною протяжністю 325 метрів, становлено люки та приєднано систему до міської мережі водовідведення. Загальна вартість робіт склала 169 тисяч гривень, - розповідає міський голова Гайворона Роман Волуйко.
Нині система готова до експлуатації. Кілька десятків мешканців вже звернулись до КП «Гайворонський комунальник» та отримали дозволи на приєднання до централізованої мережі водовідведення. Територію навколо будинків підготували до проведення асфальтування, досі там взагалі ні коли не було асфальтного покриття та інших заходів з благоустрою території.
- Встановлення системи контролю за підземних та наземних вод на цій ділянці дозволило вирішити і частину екологічних питань регіону. Нині нечистоти через центральний колектор потрапляють до міської каналізаційно - насосної станції. Звідки їх перекачують на очисні споруди і тільки після цього очищені види потрапляє в річку Ташличку, що своєю чергою впадає в Буг, - констатує Роман Волуйко.