Громади Кіровоградщини можуть втратити майже 300 мільйонів гривень доходу

  • 11 груд. 2020 13:08
  • 891
    • Новина Громади Кіровоградщини можуть втратити майже 300 мільйонів гривень доходу Ранкове місто. Кропивницький
     
    У 2020 році місцевий акциз на пальне отримують 69 території Кіровоградської області. Загальна сума надходжень становить близько 300 мільйонів гривень, в тому числі у бюджеті Кропивницького більше 60 мільйонів гривень. Відповідно до прийнятих ВР України законів, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів майже 14% акцизного податку. Внаслідок такого рішення громади України загалом втратять 7,5 млрд гривень,- йдеться у повідомлені Кіровоградського РВ АМУ.
     
    Заради недопущення втрат місцевих бюджетів у часи економічної кризи, спричиненої пандемією голова Асоціації міст України Віталій Кличко надіслав відкрите Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп.
     
     У документі, зокрема, зазначено: «Відрахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів було запроваджене у 2015 році як компенсація за зменшення надходжень від  ПДФО з 75% до 60%, скасування субвенції на комунальне дорожнє господарство, низки інших податкових платежів. Місцевий акциз з пального для громад – це суттєвий фінансовий ресурс на розвиток: соціальна інфраструктура, місцеві дороги, освітні та медичні заклади, спортивні та дитячі майданчики».
     
    Також Віталій Кличко наголосив на тому, що для багатьох громад акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети. Ці кошти протягом 2020 року давали можливість утримувати заклади освіти та охорони здоров’я; фінансувати зарплати вчителів, вихователів, лікарів; здійснювати закупівлі медикаментів та медичного устаткування, необхідних сьогодні для допомоги хворим на COVID-19. 
     
     Від імені Асоціації міст України Віталій Кличко закликав підтримати збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. 
     
    - Переконаний, що це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації, - наголосив голова АМУ.
     
    Валентина Остапчук, 
    консультантка з комунікації Кіровоградського РВ АМУ