У Кропивницькому відкрилася виставка алмазної вишивки (ФОТО)

 • 19 серп. 2021 15:28
 • 1325
  • Новина У Кропивницькому відкрилася виставка алмазної вишивки (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький
   
  Перша персональна виставка картин майстрині декоративно-ужиткового мистецтва зі Смоліно Світлани Шерстюкової відкрилася у головній книгозбірні Кропивницького та області.
   
  У відділі обслуговування користувачів ОУНБ імені Дмитра Чижевського до уваги кропивничан представлені майже 70 картин з алмазною вишивкою.
   
   
  Їхня авторка вже у підлітковому віці створювала картини з соломи, сухоцвіту, яєчної шкарлупи. Потім захоплювалася бісером та орігамі. А одного разу, милуючись картиною з силуетом кота, майстриня вирішила викласти вусатого стразами...
   
  Якщо заглибитися в історію питання, з’являється ім’я ювеліра кінця XVIII століття Георга Фрідріха Штрасса, на честь якого й були названі скляні імітації дорогоцінних каменів. В наш час законодавцем моди на аплікації зі свинцевого кришталю і головними виробниками стразів є австрійська компанія Swarovski, чеська Preсiosa, єгипетська Asfour, виробники з Кореї та Китаю. Сучасні майстри hand-made воліють в алмазній вишивці використовувати акрилові стрази з огранюванням.
   
   
  Свої роботи Світлана Шерстюкова виготовляє в стилі однієї лінії, тому і виставку назвала «One lines».
   
  Особливе значення для майстрині має картина, на якій вона виклала великий герб України.
   
  «Для мене це був особистий рубіж майстерності», - зізналася Світлана.
   
  Багато творів Світлани прикрашають домівки у Смоліному, Знам’янці та Кропивницькому, а тепер і ОУНБ імені Дмитра Чижевського має картину з власним логотипом, викладеним стразами.
   
  Наша землячка дуже різнобічна особистість – не тільки створює алмазні картини, а й пише вірші та пісні. Збірка її поезій «Пекучі промені душі» є у фондах бібліотеки. Кілька поетичних рядків Світлана прочитала і на презентації. Створити особливу атмосферу їй допомогли молоді кропивницькі музиканти Макс Козин та Тимофій Проценко, які виконали пісні сучасних українських композиторів.
   
  Виставка алмазного живопису «One lines» працюватиме в бібліотеці протягом місяця. Майстриня сподівається, що кожен глядач знайде в її картинах щось особливе, близьке саме йому.