У Кропивницькому відомий фотограф представив свій погляд на Одесу (фото)

 • 30 серп. 2021 09:10
 • 490
  • Новина У Кропивницькому відомий фотограф представив свій погляд на Одесу (фото) Ранкове місто. Кропивницький
   
  Бібліотека Чижевського запрошує на виставку «Одеса і одесити» відомого українського фотомитця, заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтв (EFIAP), голови правління Одеської обласної організації Національної спілки фотохудожників України Олега Куцького.
   
  Фотографією Олег Куцький займається вже понад пів століття. В його послужному списку понад 400 нагород міжнародних фотовиставок та конкурсів та майже дві сотні золотих медалей. Та і українських майстрів фотооб’єктиву, які мають звання EFIAP, можна перерахувати на пальцях.
   
  В творчості маестро віддає перевагу репортажній та жанровій фотографії. За його визнанням, для нього фоторепортаж – це пошук образу: «Що таке художня фотографія? Це створення образу. Для мене в будь-якому фоторепортажі знайти цілісний образ події, який відповідатиме на запитання. А це й є те,що ми називаємо художньою фотографією. Я один з дуже небагатьох фотографів у світі, які отримали звання заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтв за фоторепортаж».
   
  Виставка працюватиме протягом місяця в холі книгозбірні. Світлини на ній змушують зупинитися, притягують погляд і викликають в душі особливі відчуття. Одеські дворики. Один – сірий обшарпаний колодязь, в якому пробився до життя паросток акації, другий, як вхід до казкового саду. Двері покинутого дому зі старим проваленим стільцем, на якому вже ніхто і ніколи не присяде відпочити… Олег Скрипка, труба і культова «Весна»… Вічність Потьомкінських сходів і швидкоплинність слідів людським на них… Абсолютно Хокусаївські хвилі на морі і бронзові двері «Будинку Сонця» на набережній «Ланжерона»…
   
  Все це треба бачити. А невдовзі можна буде почути розповідь Олега Куцького про те, що є його життям і його великою любов’ю, на бібліотечній сторінці у YouTube.
   
  Лариса Семенова, відділ соціокультурної діяльності