У бібліотеці Чижевського представили фототриптихи Мирослави Липи

 • 15 лист. 2021 11:03
 • 710
  • Новина У бібліотеці Чижевського представили фототриптихи Мирослави Липи Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому відкрилася виставка світлин молодої художниці, кандидатки в члени Національної спілки фотохудожників України Мирослави Липи.
   
  Ініціатором створення виставки стала обласна організація фотомитців, яку підтримала обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського. Експозиція складається з 39 фотографій, розділених на триптихи.
   
  За словами куратора виставки Сергія Лесіва, світлини можна сприймати по-різному: як окремі історії, або, не вдивляючись в обличчя, як розповідь про одну дівчину. Задумливу, примхливу, мрійливу, пристрасну, натхненну.
   
  - Я сподіваюсь, що ця виставка стане новим поштовхом для популяризації фотомистецтва. Щоб митці більше знімали і показували свою творчість, - висловив свою думку відомий кропивницький фотограф Олександр Майоров.
   
  На думку завідувачки відділом мистецтв бібліотеки Світлани Ушакової, цінність виставки вже в тому, що вона привчає глядача ставитися до фотографії не як до чогось гарненького та антуражного, а саме як до меседжу, до філософського бачення світу фотохудожником.
   
   
  - Для митця відкриття персональної виставки, дійсно, добрий крок вперед. Одна справа дивитися фотографії на екрані чи роздрукувати одну чи дві. Інша – завдяки виставці бачити, куди ти рухатимешся далі. Мені уже сподобалося, що світлини зібрані в триптихи. Іноді однієї фотографії мало, щоб розповісти історію, - зазначила одна з героїнь мисткині художниця Ольга Краснопольська.
   
  Мирослава зізналася, що, дійсно, їй хотілося, щоб історія розвивалася не в одній фотографії.
   
  - Так, сьогоднішня виставка - це звіт, підсумок якоїсь діяльності за певний час. Кожна фотографія це якась думка, якесь слово, яке я хочу сказати. Дякую, що прийшли почути це слово. Далі буде щось нове, - звернулася до присутніх фотохудожниця.
   
  Виставка Мирослави Липи «Триптих» в бібліотеці Чижевського експонуватиметься до кінця року.
   
  Лариса Семенова,
  відділ соціокультурної діяльності