У Кропивницькому пройшов вечір пам’яті письменника Віктора Погрібного

 • 9 серп. 2022 10:10
 • 531
  • Новина У Кропивницькому пройшов вечір пам’яті письменника Віктора Погрібного Ранкове місто. Кропивницький
   
  В обласній бібліотеці імені Маланюка організували вечір пам‘яті письменника Віктора Погрібного. 
   
  Вечір пам’яті письменника, публіциста і журналіста Віктора Погрібного пройшов у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва імені Маланюка. Про це розповіла директор закладу Лариса Савенко.
   
  Вона зазначила, згадати творчий шлях Віктора Погрібного прийшли колеги по культурному фронту Олена Баранова, Микола Барабуля, Роман Бутовський, Микола Кравченко, Тетяна Барно, Олександр Косенко, Наталія Агапєєва та інші. 
   
  - Літературна спадщина Віктора Погрібного – це твори, пронизані великою любов‘ю до України, до Кіровоградщини. І наше спільне завдання, щоб вона стала складовою освітянських програм шкіл та університетів. Тому маємо на це звертати увагу. Дякую кожному, хто докладає зусиль у збереження пам‘яті про непересічну людину, письменника й українофіла, – зазначила Лариса Савенко.
   
  Нагадаємо, Віктор Погрібний – український поет, прозаїк, публіцист, громадський і політичний діяч, Заслужений журналіст України. З 1969 року очолював літературне об’єднання «Степ» на Кіровоградщині. Був ініціатором відновлення статусу села Арсенівка, де народився Іван Карпенко-Карий, та створення музейно-природного заповідника «Тобілевичі».
  Не стало письменника 1 жовтня 2017 року.
   
  Міська топонімічна комісія пропонує перейменувати вулицю Першотравневу та провулок Першотравневий, що пролягають у мікрорайоні Нова Балашівка, на честь Заслуженого журналіста України Віктора Погрібного.