У бібліотеці Чижевського розповіли про архітекторів, які розбудовували наше місто

 • 29 серп. 2022 11:45
 • 662
  • Новина У бібліотеці Чижевського розповіли про архітекторів, які розбудовували наше місто Ранкове місто. Кропивницький
   
  Минулого тижня у Кропивницькому убібліотеці Чижевського презентували книгу краєзнавця, дослідника історії Кропивницького та Кіровоградщини Володимира Поліщука "Від Лишневського до Віньковського".
   
  Дослідник розповідає про архітекторів, які працювали у Єлисаветграді на початку ХХ століття, або за їхніми проектами у місті споруджені будівлі. 
  Євген Тамм залишив помітний слід в історії розвитку трамваю, будівництва електростанцій, закладів культури, освіти та охорони здоров’я, завдяки йому у місті з’явилися найпередовіші елементи побуту початку ХХ століття - біоасенізація та водяне опалення.
  Олександр Петрович Кишкін був міським архітектором у 1901-1904 роках. Збереглися креслення будівлі Пашутінського училища та ще кількох будинків, які він проектував в Єлисаветграді.
  У 1904-1906 роках міським архітектором був Павло Владиславович Барташевич. Він через непорозуміння з міською владою покинув місто, а згодом, як і Олександр Лишневський, став знаменитим архітектором.
  Як повідомляла єлисаветградська газета "Голос Юга" у номері за 17 травня 1907 року, на посаду міського архітектора Єлисаветграда був запрошений з Одеси Д.П. Вальтер, який побудував Катранівське народне училище.
   
  У 1914 році доля привела у Єлисаветград відомого київського цивільного інженера Миколу Івановича Яскевича, який зайняв посаду міського інженера. Проте наприкінці того ж року губернатор звільнив його з посади як політично неблагонадійного.
   
  Газета "Голос Юга" у номері за 25 лютого 1917 року повідомляла про міського архітектора П.І. Віньковського та його помічників Я.Ф. Берненка та А.Е. Фастовського.
  Двоповерхову будівлю церковно-приходської школи біля Грецької церкви спорудили за проектом Льва Федоровича Прокоповича.
  Про це і багато іншого під час презентації розповів Володимир Поліщук, чий виступ можна подивитись на бібліотечному каналі YouTube.
  https://www.youtube.com/watch?v=T47hYLAo6AU
   
  Нагадаємо, що в Цифровій бібліотеці нашої книгозбірні можна прочитати багато книг Володимира Поліщука: "Спершу в "Ювілейний", а потім у гарнізонний, Він прикрасив місто вишуканими будівлями.