У бібліотеці Чижевського проводять арт-терапію для переселенців
Арт-терапевтичним засобам відновлення у воєнний час був присвячений дводенний семінар-тренінг, що проходив у Кропивницькому.
Організаторами виступити ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» та Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського в рамках проєкту «Мир у цифровий час». Учасниками стали представники освітніх та культурних закладів області.
- Ми продовжуємо працювати в рамках дуже важливого і актуального проєкту. Минулого місяця темою наших семінарів-тренінгів був блогінг під час війни. Мова йшла про інформаційний простір, взаємодія з яким особливо під час війни вимагає від людей набуття практичних навичок з медіаграмотності та вміння відрізняти факти від суджень, маніпуляцій та відвертої брехні.
У вересні ми акцентуємо увагу на допомозі людям у відновленні та гармонізації психологічного стану. Саме арт-терапія є простим та ефективним способом і засобом для такої роботи з людьми незалежно від їхнього віку чи статі. Будь-яка творча діяльність по суті терапевтична. Сьогодні ми навчимося допомагати людям знімати накопичену напругу, - зазначила голова ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», директорка ОУНБ імені Дмитра Чижевського, заслужений працівник культури України Валентина Животовська.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/g8R0scbM.jpg)
За словами амбасадорки проєкту Світлани Ушакової, посередництвом символів, образів чи метафор (а саме через них інформація кодується на несвідомому рівні психіки) арт-терапія дозволяє «витягнути» проблему на свідомий рівень та пропрацювати пов’язані з нею емоції та переживання.
Познайомившись один з одним, учасники семінару розробили власні правила роботи та дізнались основні поняття, принципи, види та форми психологічного зцілення засобами творчості та мистецтва. Зупинились на тому, хто і саме якої психологічної допомоги може потребувати: це можуть бути чоловіки, жінки, діти, цивільні, переселенці, люди, які були на окупованих територіях тощо.
Ознайомились з напрямками, якими можна скористатися у роботі, - це ізотерапія, піскова терапія, глинотерапія, казкотерапія, мандалотерапія, колажування, маскотерапія, метафоричні асоціативні карти, драматерапія, музикотерапія, лялькоперапія та інші – та перейшли до практичних вправ.
За словами учасників семінару-практикуму, виконуючи практичні завдання, вони самі відчували полегшення та покращення емоційного стану, змогли усвідомити власні проблеми і побачити шляхи їх подолання. Знання, отримані під час дводенного навчання, вони використовуватимуть у власній роботі.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/BtDvfrIc.jpg)