Кропивницький: У бібліотеці роз’яснили, звідки походить рашизм

 • 3 жовт. 2022 09:36
 • 792
  • Новина Кропивницький: У бібліотеці роз’яснили, звідки походить рашизм Ранкове місто. Кропивницький
   
  Рашизму як політичному і соціальному явищу було присвячене засідання круглого столу, який відбувся в бібліотеці імені Дмитра Чижевського у Кропивницькому.
   
  Спікерами виступили історики-науковці Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Інна Вівсяна, Олександр Ковальков, Олександр Чорний, Олександр Житков та Оксана Бабак.
   
  Вони наголосили, що «рашизм», «рашист» - це слова, які все міцніше вкорінюються в наше спілкування, однак до кінця не зрозуміло, що ж вони означають. Віє від них чимось застарілим і страшним. Воно й не дивно, бо, за означенням дослідників, сучасна російська ідеологія – це суміш нацизму та комунізму. Застарілий «изм» з’явився ще на сторінках історії про Другу світову війну.
   
  Батьківщиною фашизму традиційно вважається Італія. Зростав він на ниві італійського націоналізму Першої світової війни. Потім у Німеччині виник інший політичний різновид, який дістав назву нацизм.
   
  Не була винятком і росія столітньої давнини. Тобто російський фашизм – явище далеко не нове і базується воно на державній імперській ідеології.
   
  Російський фашизм увесь час змушений був пристосовуватися до історичних обставин. Та все ж існує деяка специфіка цього явища, яка визріла в надрах імперії і згодом вихлюпнулася на геополітичні простори. Ця особливість зветься «рускій мір».
   
  Саме його в 2014 році принесли в Україну росіяни і саме його пропагували як національну ідею оновленої росії. Ще однією особливістю сучасного рашизму є те, що він існує лише за підтримки тоталітарного режиму. Отже, російський фашизм житиме доти, допоки існуватиме його державне продовження.
   
  Ми, українці, захищаємо від варварства не лише майбутнє нашої країни, а й увесь цивілізований світ. Це виклик ідентифікації права на життя української нації, і ми маємо його реалізувати.
   
  Слава Україні! Разом до Перемоги!
   
  Відеозапис круглого столу ви можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=JzKkjnTGFQY