Кропивницький: Яким буде стінопис до 140-річчя театру корифеїв?

 • 21 жовт. 2022 11:23
 • 630
  • Новина Кропивницький: Яким буде стінопис до 140-річчя театру корифеїв? Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому створюють стінопис до 140-річчя театру корифеїв, інформує обласна рада у Телеграмканалі. 
   
  Відомий мураліст Олександр Брітцев працює над стінописом, присвяченим 140-річчю першого українського професійного театру. Ініціатива створення муралу в Кропивницькому належить голові Кіровоградської обласної ради Сергію Шульзі.
   
   
  - Перша наша зустріч із Олександром відбулася у травні. Нас познайомила директор Музею мистецтв Тетяна Ткаченко. Кілька місяців художник досліджував тему театру, його історію і одночасно працював над сюжетом. Готовий ескіз Олександр презентував у липні. Основна фігура – Марко Кропивницький, – розповів Сергій Шульга.
   
  Він зазначив, до створення стінопису долучилося більш як півтора десятка небайдужих.
   
  - Стінопис створюється коштом людей, які підтримали ініціативу, які люблять не лише своє місто, а й театр. Жодної копійки з бюджету! Я б назвав це народним муралом. Щиро дякую всім і кожному, хто долучився до проєкту, – підкреслив голова облради і додав, що на стінописі буде QR-код з інформацією про меценатів. 
   
  Сергій Шульга зауважив, сюжет стінопису з корифеєм театру Марком Кропивницьким має ще й просвітницьку місію.
   
  - Днями студенти зняли відео, на якому розпитують містян, що на їхню думку зображено на муралі. Більша частина відповіла, що козак, ще частина – що це Шевченко і лише одна людина розгледіла там Марка Кропивницького. І це сигнал – ми живемо в місті, яке має ім‘я видатного драматурга, але не завжди знаємо, як він виглядає. Сподіваюся, тепер обличчя корифея театру буде більш упізнаваним, – сказав голова облради.
   
  Мураліст Олександр Брітцев розповів, що назвав стінопис «Корифей Марко».
   
   
  - Поки я працюю, часто чую, як люди обговорюють мурал. Зрозуміло, перше питання – що зображено. Зображений Марко Кропивницький. Тут багато закодованих символів. Після завершення роботи містяни ще довгий час їх знаходитимуть. Кожна деталь має свій сенс. А весь сюжет – це непереможний український дух», – пояснює художник.
   
  Олександр Брітцев зазначає, роботи залишилося на кілька днів.
   
  Микола Шатайло – підприємець, який долучився до створення стінопису. Його бізнес – це техніка для висотних робіт.
   
   
  - Я люблю своє місто і хочу, щоб воно ставало кращим. Ще кілька років тому ми обслуговували цю стіну. На ній розміщувалися рекламні щити. Сьогодні тут створюється новий символ Кропивницького. І ми дотичні до цієї справи», – прокоментував він.
   
  Розмір муралу орієнтовно 25 на 19 метрів.
   
  Підготовчі роботи передбачили утеплення стіни, шпаклювання і покриття спеціальною фасадною фарбою, яка захищатиме колір стінопису.
   
  Для художніх робіт знадобиться понад 250 балонів фарби.
   
  Стартувала реалізація ініціативи на початку вересня.