Суд зобов’язав домашнього кривдника звільнити житлове приміщення матері

 • 25 лист. 2022 15:10
 • 538
  • Новина Суд зобов’язав домашнього кривдника звільнити житлове приміщення матері Ранкове місто. Кропивницький
   
  У 2018 році пані Галина зателефонувала своєму сину та повідомила, що хоче віддати у користування присадибну ділянку своїй сусідці, оскільки їй 70 років та за станом здоров’я вона не може її обробляти. У ході телефонної бесіди син запитав пані Галину, чи не буде вона заперечувати, якщо він разом з цивільною дружиною проживатимуть у неї. Пані Галина дозволила своєму 40-річному сину проживати у її будинку разом з цивільною дружиною. Через місяць спільного проживання пані Галина вже пошкодувала про своє рішення.
   
  Син почав постійно влаштовував конфлікти з матір’ю, дійшло навіть до фізичного та психологічного насильства. Він систематично словесно її ображав, висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, вимагав від неї гроші, які начебто втратив через непризначення субсидії у сумі 18 тисяч гривень, син погрожував матері, душив її. Одного разу син пані Галини навіть приставляв пальці до її очей, погрожуючи їх виколоти, і говорив, що "вбиватиме морально". 
   
  За вчинення домашнього насильства суд притягнув сина пані Галини до адміністративної відповідальності, а саме наклав на нього штраф. Здавалося б, син повен був би змінити свою поведінку, але стало ще гірше. З метою уникнення сварок пані Галина запропонувала своєму синові переїхати до іншого будинку, який розташований у її володінні в сільській місцевості, який отримала у спадщину, але він відмовився. Подальше спільне проживання було неможливим. Жінка була змушена тимчасово залишити свій будинок і проживати у знайомих. Пізніше сусіди пані Галини допомогли їй знайти та орендувати помешкання в м. Олександрії.
   
  За правовою допомогою пані Галина звернулась з заявою про усунення перешкод у користуванні майном шляхом зобов’язання звільнити житлове приміщення до Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Представляла інтереси клієнтки адвокат – Тетяна Ковальова.
  Тетяна Ковальова підготувала та подала до суду позовну заяву про усунення перешкод у користуванні майном шляхом зобов’язання звільнити житлове приміщення.
  Касаційний цивільний суд зобов’язав кривдника звільнити житлове приміщення. 
  Після винесення рішення судом на користь пані Галини її син змушений був виїхати з її домоволодіння. Пані Галина більше до Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги не зверталась.
  З повним текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99890115 
   
  Особи, які вчинили домашнє насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність. Адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного домашнього насильства передбачена статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Поряд із притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності до особи, яка вчинила домашнє насильство, можливе застосування заходів цивільно-правової відповідальності, які полягають в необхідності відшкодування потерпілому завданої моральної та матеріальної шкоди, – коментує Тетяна Ковальова.
   
  У разі вчинення домашнього насильства ви можете:
  звернутись за такими номерами:
  до поліції на короткий номер 102 та повідомити про факт насильства;
  зателефонувати на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства;
  зателефонувати до контактного центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним номером 0 800-213-103 або звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги за місцем вашого проживання;
  зателефонувати до національної "гарячої лінії" з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації: 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).
   
  Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
  у Кіровоградській та Миколаївській областях