СБУ проводить безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП)

 • 30 лист. 2022 16:04
 • 508
  • Новина СБУ проводить безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП) Ранкове місто. Кропивницький
   
  Служба безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на території одного з монастирів Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті. 
  Заходи відбуваються спільно з Управлінням патрульної поліції та Ужгородським зональним відділом Військової служби правопорядку у межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.
   
  Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростають ризики вчинення злочинів проти безпеки громадян, державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.
   
  За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:
  проводять огляд території та приміщень монастиря для виявлення заборонених до обігу предметів;
  здійснюють перевірку осіб на території монастиря щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України. 
   
  Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства та проводяться для:
  перевірки даних про наміри використання єпархії як осередку «русского мира»;
  недопущення використання приміщень УПЦ для переховування громадян країни-агресора, зберігання заборонених предметів тощо;
  убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.
   
  Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.